Gdzie zatrzymać się na nocleg na Śląsku

Większości osobom województwo śląskie kojarzy się przede wszystkim z kopalniami, hałdami i specyficzną gwarą. Oczywiście wszystkie wymienione elementy występują na wspomnianym obszarze, jednak nie każdy wie, że Śląsk ma do zaoferowania turystom o wiele więcej. W końcu należy pamiętać, że województwo śląskie to także Beskidy oraz cudowna Jura z zamkami. Dlatego też nie powinniśmy narzekać na nudę pod względem braku miejsc wartych zobaczenia. Doskonałym tego przykładem jest Pszczyna, czyli jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Wśród wielu osób określana jest mianem Perły Górnego Śląska.

Dlaczego akurat to miasto?

Pszczyna jest miastem, które w trakcie II Wojny Światowej nie zostało zniszczone, dzięki czemu wciąż możemy cieszyć się zabytkową architekturą tego wyjątkowego miejsca. Miasto oferuje wiele atrakcji, które warto zobaczyć nie tylko podczas krótkiego lub długiego urlopu rodzinnego bądź w gronie znajomych, ale również w trakcie podróży służbowej. Do najciekawszych atrakcji, które posiada Pszczyna, należy zaliczyć takie miejsca jak:

  1. Średniowieczny rynek – jest to centralna część miasta, zbudowana w XIII wieku, ma kształt wydłużonego prostokąta, na którego krańcu niegdyś była zlokalizowana brama miejsca. Znaczną część obecnej zabudowy odbudowano w połowie XVIII wieku, tj. po bardzo dużym pożarze, który objął większą część miasta. Charakterystycznym punktem na rynku, jest Brama Wybrańców, która kiedyś służyła królom oraz rodzinom królewskim.
  2. Muzeum zamkowe – to doskonałe rozwiązanie dla osób interesujących się historią regionu, ponieważ w tym miejscu znajdziemy m.in. przepiękny pałac, który określany jest mianem polskiego Wersalu. Początki muzeum zamkowego sięgają pierwszej połowy XV wieku. Sam obiekt był wielokrotnie przebudowywany. Obecny kształt uzyskał dopiero w 1846 roku. W środku pałacu możemy podziwiać magnackie wnętrza, zawierające niezwykle oryginalne meble, dywany, zegary i inne dekoracje.
  3. Atrakcyjny skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej to prawdziwa atrakcja dla miłośników kultury ludowej, którzy we wspomnianym miejscu mają możliwość poczuć żywą historię zaprezentowaną w prosty, lecz bardzo interesujący sposób. Zgromadzono w niej najcenniejsze zabytki dawnej wiejskiej zabudowy.

Hotel w Pszczynie – poznaj ciekawą ofertę noclegową

Zarówno podróż w celach służbowych, jak i wyjazd w gronie rodziny lub znajomych wiąże się z koniecznością zarezerwowania noclegu. Pszczyna i jej okolice to obszar, w którym mamy dostęp nie tylko do wielu atrakcji, ale również do doskonałych hoteli i restauracji. Doskonałym tego przykładem jest Hotel Styl 70, którego nazwa inspirowana jest amerykańskimi latami 70. Wspomniany hotel w Pszczynie w swojej ofercie posiada restaurację z doskonałym jedzeniem, atrakcyjny wizualnie wystrój, kameralność, obsługę na najwyższym poziomie, jak również możliwość skorzystania z zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here