Choć Góra Żar nie należy do zbyt wysokich szczytów, mieszcząca się na jej zboczach trasa zjazdowa szybko zyskała popularność wśród miłośników jazdy na nartach. Wygodna kolejka oraz dobre warunki na stoku, a także rozbudowane zaplecze gastronomiczne i noclegowe sprawiają, że w okolicy Góry Żar narciarze nudzić się nie będą.
Żar słynie z licznych atrakcji. U jego stóp działa znana z całym kraju szkoła szybowcowa, zaś wnętrze góry ukrywa elektrownię wodną. Górny zbiornik elektrowni, mieszczący się na szczycie Żaru, jest nieodłącznym elementem krajobrazu w tej części Beskidu Małego. Żar jest również atrakcyjnym punktem widokowym, z którego podziwiać można przepiękną panoramę zarówno Beskidu Małego, jak i widocznego w oddali Bielska.
Narciarze, którzy wybiorą się w ten rejon na narty, mogą skorzystać z bogatej oferty noclegowej. Międzybrodzie Żywieckie oraz pobliskie Międzybrodzie Bialskie to liczne domy wypoczynkowe, pensjonatu oraz gospodarstwa agroturystyczne. Blisko stąd do dolnej stacji kolejki, która wwozi narciarzy na szczyt góry. Kolejka ta należy do najciekawszych w polskich Beskidach. Wagoniki, które dziś kursują po zboczach Żaru, dawniej służyły turystom odwiedzającym słynną Gubałówkę.
Sama trasa zjazdowa należy do najdłuższych i najciekawszych w całych Beskidach. Liczy ona ponad kilometr długości. Panujące na niej warunki można określić jako bardzo dobre – oświetlenie i sztuczne naśnieżanie gwarantują udaną zabawę na stoku. Dla najmłodszych przygotowano tu krótszą trasę wraz z wyciągiem orczykowym oraz przenośnikiem taśmowym – idealnym dla maluchów rozpoczynających swą przygodę w tym niezwykłym sportem. Nowością na górze Żar jest również zestaw specjalnych tras dla snowboardzistów, którzy z możliwości jazdy na desce w tym miejscu chętnie korzystają.

http://www.rodzinne-wakacje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here