Sognefjord jest nie tylko miejscem pięknym, ale i wyjątkowym ze względu na swe rozmiary. To najdłuższy fiord, jakim może się pochwalić Norwegia, nic więc dziwnego, że stał się on jednym z głównych punktów w programie każdej wycieczki po tym kraju.

Sognefjord: fenomen w świecie fiordów
Sognefjord, jako najdłuższy fiord na terenie Norwegii, przyciąga uwagę wielu turystów podróżujących po Skandynawii. Błędem jest jednak zakładanie, że tylko wielkość Sognefjord daje mu wysokie miejsce na liście głównych atrakcji Norwegii. Ten fiord to piękne widoki oraz wiele ciekawych miejscowości, które można zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie. Gdzie warto się zatrzymać?

Najciekawsze miejscowości w rejonie Sognefjord
Wycieczki po tej części Norwegii mogą być ciekawym doświadczeniem dla tych, którzy postanowią zwiedzić najciekawsze miejscowości leżące w pobliżu tego fiordu. Gdzie warto się zatrzymać? Historyczną atmosferą kusi miasteczko Balestrand, kameralnym klimatem – wioska Luster. Kto szuka dodatkowych wrażeń, ten w czasie wycieczki po Norwegii powinien też zajrzeć do Gudvangen. Dumą tej miejscowości tej wodospad Klejfossen – jeden z najwyższych wodospadów na terenie Norwegii, któremu z pewnością warto się przyjrzeć z bliska.

Norwegia to kraj zadziwiający swym pięknem oraz niezwykłą przyrodą. Kto postanowi poświęcić mu nieco więcej uwagi, ten z pewnością szybko doceni panującą tu atmosferę oraz atrakcje, które na turystach z całego świata robią ogromne wrażenie.

http://www.magazyn-turysty.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGóra Żar dla narciarzy
Następny artykułKoło i okolice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here