Często najwygodniejszym sposobem dojazdu na lotnisko pod Krakowem jest wybranie własnego auta. Port jest dogodnie zlokalizowany – przy autostradzie, która ma połączenia z innymi miastami w kraju, wobec tego podróż swoim samochodem jest dobrym wyborem, gdy nie mamy bezpośredniego autobusu czy nie chcemy wydawać fortuny na taksówkę. Gdzie jednak zostawić swoje auto?

Port lotniczy Kraków – Balice posiada własne miejsca postojowe. Możemy skorzystać też z prywatnych parkingów zlokalizowanych wokoło lotniska. Gdy zamierzamy zostawić auto na kilka dni, warto sprawdzić wcześniej oferty, aby znaleźć dla siebie najkorzystniejszą. Różnice w cenach dochodzą do kilkudziesięciu złotych!

Parkingi lotniskowe – blisko, ale drogo

Lotnisko w Balicach posiada trzy parkingi długoterminowe. Pierwszy z nich to parking wielopoziomowy, który położony jest przy terminalu pasażerskim. Dwa kolejne to parkingi terenowe, które zlokalizowane są nieco dalej, ale są też trochę tańsze.

Pierwsza doba parkowania na parkingu wielopoziomowym to koszt aż 55 złotych, z kolei na parkingu terenowym to 45 złotych. Każda następna doba jest już tańsza – koszt wynosi odpowiednio 25 i 15 złotych. Po dwóch tygodniach parkowania ceny spadają do 10 złotych i 5 złotych za dobę.

Parkingi prywatne – taniej, a także z darmowym transferem

Gdy nie chcemy przepłacać za parkowanie przy lotnisku Kraków Balice parking prywatny będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Parkingi prywatne prowadzone przez różne firmy znajdują się wokół lotniska, najczęściej w odległości kilkuset metrów od terminala pasażerskiego. Nie musimy jednak wcale iść piechotą z bagażami na lotnisko – większość operatorów parkingów zapewnia nam darmowe transfery busami na port lotniczy i z portu lotniczego.

Za jedną dobę parkowania zapłacimy od 6 do 10 złotych w zależności od tego, jaki parking wybierzemy. Zatem cena jest o wiele niższa niż w przypadku parkingu należącego do lotniska. Gdy nie chcesz przepłacać, warto sprawdzić oferty już teraz i wykonać wcześniejszą rezerwację, aby mieć pewność, że wolne miejsce będzie dostępne wybranego przez nas dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here