Armenia to dla większości osób kraj zagadkowy. Niewiele o niej wiemy. Jednak bogactwo kulturowe i historyczne świadczy o tym, iż jest to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić – albo osobno, albo w połączeniu ze zwiedzaniem sąsiadującej Gruzji. Wycieczki Armenia z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Warto zastanowić się nad przyszłym sezonem urlopowym i zaplanować wyjazd do Perły Kaukazu. Co trzeba wiedzieć planując rezerwację wycieczki do Armenii?

Idealna pora na podróż

Najlepsza pogoda w Armenii panuje wiosną i latem. Osoby, które nie przepadają za upałami powinny zdecydować się na wyjazd wczesną wiosną – między marcem a majem. Temperatura powietrza waha się tam wtedy między 15 a 25 stopniami. Lato to czas bardzo gorący i można liczyć się z temperaturą powietrza dochodzącą nawet do 40 stopni. Dobrą wiadomością jest jednak to, że w lipcu i sierpniu prawie w ogóle nie występują opady.

Erywań – stolica Armenii

Bazą wypadową każdej wycieczki jest Erywań, malownicze miasto, które kryje w sobie wiele atrakcji. Centralnym jego punktem jest Plac Republiki. Otoczony monumentalnymi budynkami, jest miejscem gdzie organizowane są wszystkie ważne uroczystości. Drugim takim miejscem jest Plac Wolności. Miasto ma wiele ciekawych zakątków i jest bardzo interesujące pod względem architektonicznym. Kilkudniowy pobyt w stolicy pozwoli zobaczyć najciekawsze miejsca i poczuć panujący tam klimat.

Ormiańskie klasztory, góry i przełęcze

To co najpiękniejsze w Armenii znajduje się poza miastami. Chodzi tutaj o piękne widoki i starodawne budowle takie, jak ormiańskie klasztory, których w górach jest pełno. Znajdziemy tam także różnego rodzaju tajemnicze konstrukcje ze skał, takie jak „armeński Stonehenge”. Tłem do tego są zapierające dech w piersiach widoki na ośnieżone szczyty gór.

Wyprawa dla miłośników piękna

Wycieczka do Armenii to idealny pomysł na urlop dla osób, które lubią niebanalne wyprawy, kontakt z naturą, gościnnych ludzi i dobre, swojskie jedzenie. Z pewnością przypadnie do gustu amatorom długich pieszych wędrówek i osób, które preferują urlop w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here