Jak szukać tanich lotów?

Czy tanie latanie jest w ogóle możliwe? Okazuje się, ze tak. Trzeba jedynie wiedzieć, w jakich miejscach szukać promocyjnych cen i niekiedy można znaleźć naprawdę wyjątkowe oferty.

O czym trzeba pamiętać?

Okres wakacyjny, świąteczny i noworoczny nie sprzyja taniemu lataniu. Wtedy ceny są zawsze windowanie ze względu na szczyt sezonu. Na tanie latanie możemy liczyć od września do listopada oraz od stycznia do końca maja. Dobrym pomysłem wydaje się pewna elastyczność związana z terminem i kierunkiem. Jeżeli zależy nam na konkretnym terminie i kierunku, to często bywają problemy z utrafieniem jakiejś promocji. Na weekendy i piątki raczej rzadko udaje się zdobyć tani bilet, większa szansa na to jest w środku tygodnia. Okazuje się też, warto polować na bilet na jakieś 3-4 miesiące przed zaplanowanym lotem, trzeba także na bieżąco śledzić oferty typu first i last minute. Ciekawą propozycją są Szalone Środy LOT. Czasami zdarzają się naprawdę interesujące oferty.

Przydatne serwisy internetowe oraz wyszukiwarki tanich lotów

Osoby od wielu lat korzystające z promocji biletowych na tanie loty polecają, np. stronę ltour.de. Jedyny problem z tą stroną może stanowić bariera językowa, ponieważ serwis jest w języku niemieckim oraz konieczność szybkiego przemieszczenia się na określone lotnisko w Niemczech. Bardzo przydatny i przede wszystkim w języku polskim, jest portal fly4free.pl. Dobrze korzystać z wyszukiwarek tanich lotów, szczególnie polecany jest skyscanner.pl. To wszystko narzędzia bezpłatne, ale istnieje również opcja płatnego, jakim jest Azuon. Warto pamiętać, że niekiedy lot bezpośredni może okazać się droższym rozwiązaniem niż lot z przesiadkami, a specjalne wyszukiwarki są w stanie dokładnie wyłowić takie perełki cenowe.

Kupowanie tanich biletów lotniczych

W tym przypadku nie ma reguły. Czasami opłaca się kupować bilet bezpośrednio na stronie danego przewoźnika, a więc bez prowizji dla pośrednika. Jednak przy lotach przesiadkowych i obsługiwanych przez różne linie lotnicze warto rozważyć płacenie u pośrednika. Kluczowe będzie ubezpieczenie całego połączenia, co ma znaczenie przy opóźnieniach lotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here