Gran Canaria dla całej rodziny

Wyspy Kanaryjskie słyną z wielu atrakcji przygotowanych z myślą o turystach i nie ma znaczenia, czy trafi się na Teneryfę czy Gran Canarię, aczkolwiek ta druga wyspa na pewno jest mniej oblegana. Natomiast na brak propozycji miłego spędzenia czasu nie można narzekać.

Gran Canaria dla całej rodziny

Rzadko zdarza się, aby jakieś miejsce oferowało atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Gran Canaria zdecydowane wyróżnia się pod tym względem. Łagodny klimat sprawia, że znakomicie tutaj funkcjonują rozmaite ogrody botaniczne oraz zoologiczne. Bardzo ciekawą propozycją jest Palmitos Park z setkami gatunków orchidei i kaktusów oraz pokazami umiejętności sokołów czy też delfinów. W parku można również podziwiać różnokolorowe motyle w motylarni. Zainteresować może też Cocodrilo Park z krokodylami oraz uroczymi małpkami, które nawet można pogłaskać, co z pewnością ucieszy dzieci. Na Gran Canarii nie ma nawet problemu z przejażdżką na wielbłądzie w Camel Park.
Z kolei każdy miłośnik westernu zauroczy się atmosferą wioski kowbojskiej Sioux City, gdzie zje posiłek w typowej dla Dzikiego Zachodu restauracji, uda się na przejażdżkę konną i weźmie udział w interesujących zabawach tematycznych. Gran Canaria ma też ofertę dla osób spragnionych adrenaliny. Na nich czeka wesołe miasteczko Holiday World z ekscytującą kolejką górską oraz wieloma karuzelami, a później każdy ma szanse wyszaleć się na zjeżdżalniach wodnych w znanym parku wodnym.

Warto zaznaczyć, że ceny biletów wstępu z reguły bywają tańsze w przypadku rezerwacji przez Internet. Niekiedy jest tez dostępna opcja zniżek przy kupowaniu biletu do dwóch miejsc równocześnie.

Gran Canaria dla aktywnych

Wyspy Kanaryjskie są znane z ciekawych miejsc do nurkowania, a niewątpliwym magnesem są żółwie morskie, które występują tutaj dość licznie i raczej łatwo je spotkać podczas podwodnej wędrówki. W wielu miejscach na wyspie znajdują się szkoły nurkowania oraz wypożyczalnie sprzętu dla nurków. Nie ma również żadnych problemów z uprawianiem sportów wodnych, a na amatorów jazdy konnej czekają stadniny. Na pewno przejażdżka konna po wyspie zauroczy każdego. W końcu to miejsce, w którym bujna roślinność pokrywa piękne wąwozy i wulkaniczne szczyty, a północ i południowy zachód wyspy jest zdominowany przez wyjątkowej urody klify.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here