nosidełko dziecięce

Jak każdy wie noszenie dziecka wzmacnia więź pomiędzy nim, a rodzicem. Zaspokaja również potrzeby emocjonalne, a oprócz tego jest wygodne i niesamowicie praktyczne.

Nosidełko dla dzieci jest przeznaczone dla pociech, które potrafią już samodzielnie siadać, jednym słowem są gotowe do utrzymania w nosidle pozycji siedzącej. Zazwyczaj są całoroczne, jednak zainteresowanie tego typu gadżetem wzrasta w sezonie wiosenno-letnim. Jakie nosidełko wybrać dla dziecka?

Od kiedy można nosić dziecko w nosidełku?

Zazwyczaj rodzice, którzy myślą o zakupie nosidełka dla swojego dziecka zadaje sobie pytanie, od kiedy taki gadżet jest dozwolony. W większości przypadków okresem, od którego można zacząć nosić pociechę w nosidełku jest moment, gdy potrafi już ona samodzielnie siadać.

Gdybyśmy zaczęli używać go wcześnie, mógłby to być zbyt duży wysiłek dla dziecka. Mogłoby również dojść do wad postawy. Aby wszystko przebiegało tak jak trzeba zarówno mięśnie, jak i układ kostny dziecka muszą być odpowiednio wykształcone.

Jak nosić dziecko w nosidełku?

Kluczowe jest odpowiednie ułożenie nóżek i pleców. Kręgosłup dziecka powinien być ułożony w literę C. Dziecko nie powinno również bezwładnie zwisać. Jego biodra powinny być ustawione w taki sposób, żeby nóżki nie koślawiły się. Ważne jest również zadbanie o odpowiednie podtrzymanie główki dziecka.

Jak już wybraliśmy odpowiednie nosidełko, powinniśmy na początku sprawdzić, czy nie przyduszamy maluszka, podczas noszenia. Zabrania się też noszenia dziecka tyłem do siebie. Maluszkowi na samym początku wystarcza kontakt twarzą w twarz z rodzicem.

Przeczytaj też: http://www.poczujnature.pl/wyjazd-na-biwak-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-namiot/

Jak dopasować nosidełko do siebie?

Podczas wyboru nosidełka musimy się kierować również naszą wygodą. Musimy upewnić się, czy dany gadżet posiada wygodne pasy albo szelki. Wybór utrzymania, zależy do modelu. Tutaj zasada jest jedna, im szersze są, tym lepiej. Musimy też wziąć pod uwagę wagę dziecka oraz to, że dość szybko rośnie. Dziecko łatwiej dźwigać, gdy ciężar rozkłada się równomiernie.

Gdy paski lub szelki będą zbyt cienkie, zaczną nam się wrzynać w ciało, a to mało przyjemne uczucie. W końcu dobre nosidełko powinno pomagać, a nie utrudniać wykonywanie obowiązków.

Źródło: https://zaplanujurlop.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here