Jaki czytnik ebook kupić

Czytniki e-booków to dobra alternatywa dla książek i laptopów: niewielkie i lekkie urządzenia mogą zmieścić w sobie wiele literackich pozycji, a nowoczesne technologie zastosowane w ekranach nie męczą oczu nawet w czasie wielogodzinnego czytania. Nic dziwnego więc, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego przenośnego czytnika. Dostępne obecnie na rynku modele wyposażone są w wiele funkcjonalności, które sprawiają, że czytanie jest jeszcze przyjemniejsze. Przyjrzyjmy się dwóm popularnym urządzeniom: Pocketbook InkPad 3 oraz Amazon Kindle Paperwhite 4, które znaleźć można na https://www.oleole.pl/czytniki-ebookow.bhtml. Dowiedz się, czym wyróżniają się czytniki ebooków i jak wybrać sprzęt dla siebie.

1. Wydajny Pocketbook InkPad 3
2. Lekki Amazon Kindle Paperwhite 4
3. Jaki czytnik wybrać?

Wydajny Pocketbook InkPad 3


Pocketbook InkPad 3 to ośmiocalowy czytnik, który odznacza się lekkością – urządzenie waży jedynie 210g, przez co to dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają sprzętu zarówno do korzystania w domu, jak i w czasie dojazdów do pracy czy dłuższych podróży. Czytnik spośród innych modeli wyróżnia się także zwiększoną powierzchnią ekranu. Efektem zwężonych krawędzi obudowy jest większa przestrzeń, dzięki czemu na jednej stronie mieści się większa ilość tekstu. Rozdzielczość ekranu 300 ppi oraz dobry kontrast sprawiają natomiast, że wszystkie rodzaje czcionek prezentują się niezwykle wyraźnie i czytelnie. Przez to urządzenie jest bardziej wydajne, a otwieranie plików, szczególnie w formacie PDF, trwa zaledwie kilka sekund. Pocketbook InkPad 3 wyposażony jest również w kilka przydatnych funkcji. Jedną z nich jest opcja „Czytaj na głos” (Text to Speech), czyli czytanie tekstu przez automatycznego lektora.
Ciekawym dodatkiem jest także oświetlenie typu SMARTLight, dzięki któremu kolor i intensywność światła dopasować można do indywidualnych preferencji. Czytnik wyposażony jest w niebieskie i czerwone diody, a ich regulacja pozwala uzyskać optymalne podświetlenie ekranu – od naturalnego, ciepłego światła, po zimne odcienie. Możliwe jest również włączenie trybu automatycznego, dzięki któremu oświetlenie samodzielnie dopasowuje się do pory dnia i nocy.

Lekki Amazon Kindle Paperwhite 4


Amazon Kindle Paperwhite 4 to sześciocalowy czytnik, z ekranem o rozdzielczości 300 ppi, która gwarantuje wysoką czytelność tekstu. Wyposażony jest w funkcję „tryb nocny”, zwiększającej czytelność tekstu przy gorszym świetle. W ekranie zastosowano technologię E-Ink, która imituje kartkę papieru, sprawiając, że ekran nie męczy wzroku podczas czytania, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń, takich jak laptopy czy tablety. Czytnik waży zaledwie 182g, przez co to idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają urządzenia wygodnego w przenoszeniu. Przesyłanie danych z komputera odbywa się za pomocą załączonego do zestawu kabla USB, dzięki czemu zapisywanie nowych książek na czytniku jest niezwykle wygodne. Czytnik wyposażony jest w pięć diod, które zapewniają równomierne oświetlenie ekranu. Całkowita pamięć wewnętrzna urządzenia to 8 GB, a to, co wyróżnia czytnik spośród innych, to wodoodporność.


Jaki czytnik wybrać?


Wybierając czytnik dla siebie, należy wziąć pod uwagę własne preferencje oraz funkcjonalności, w jakie są wyposażone. Obydwa urządzenia wyróżniają się lekkością, dzięki czemu dobrze sprawdzą się w trakcie podróży, a także optymalnym podświetleniem ekranu, który nie męczy oczu. Każdy czytnik posiada indywidualne właściwości, których celem jest maksymalne ułatwienie i uprzyjemnienie czytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here