Koniec lata wcale nie musi oznaczać koniec wyjazdów turystycznych. Wystarczy wolny weekend, trochę ładnej pogody i dobre towarzystwo, by jesień stała się przyjemniejsza. Wyjątkowe atrakcje czekają na Ciebie nie tylko w egzotycznych kurortach za granicą. Ciekawą propozycją jest wypad na południe Polski. Dobry hotel w Beskidach, piękne góry i… znacznie więcej ciekawych miejsc czeka właśnie na Ciebie.

Zaplanuj wypad na południe Polski. Wystarczą 2-3 dni wolnego i dobry pomysł na spędzenie czasu, a na pewno nie zabraknie Ci dobrych wspomnień. Oto kilka pomysłów, które warto zrealizować.

Śladem Zabytków Techniki, czyli Śląsk ciekawszy niż myślisz

Myślisz „południe Polski” i od razu w głowie pojawia Ci się malowniczy hotel w Beskidach lub Bieszczadach? Dobre skojarzenie. Zanim jednak dotrzesz na samo południe, zatrzymaj się na chwilę w województwie śląskim, zwłaszcza jeśli jesteś fanem techniki. To właśnie tutaj czeka na Ciebie najciekawszy turystyczny szlak industrialny – Szlak Zabytków Techniki. Od Częstochowy aż po Cieszyn oraz Ustroń natrafisz na kilkadziesiąt obiektów wartych zwiedzenia. Te najciekawsze to m.in.:

  • Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie,
  • Kolejka wąskotorowa w Bytomiu,
  • niezwykłe osiedle Nikiszowiec w Katowicach (ta architektura!),
  • zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach,
  • kopalnia Guido w Zabrzu,
  • Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach,
  • Muzeum Browaru w Żywcu.

Zwiedzenie tych kilku inspirujących miejsc to idealny pomysł na dłuższy weekend – zwłaszcza taki, podczas którego pogoda nie będzie sprzyjała spacerom po górskich szlakach. Możesz jednak wyruszyć na samo południe.

Dobry hotel w Beskidzie Śląskim, górskie wędrówki…

Jednym słowem: pełen relaks. To drugi scenariusz jesiennego wypoczynku na południu Polski. Zamiast zwiedzania, postaw na odpoczynek – na przykład w dobrym hotelu ze SPA. Gdy chodzi o śląski Beskid, hotel o odpowiednim standardzie to nie problem. Ten odpowiedni znajdziesz np. w malowniczym Ustroniu. Hotel Olympic, położony nieopodal Czantorii stanie się doskonałą bazą wypadową na jesienne, górskie eskapady, ale przede wszystkim – miejscem ładowania baterii. Miejsca takie jak to – wyposażone w ekskluzywne SPA z basenami, łaźniami, saunami oraz bogatym pakietem zabiegów kosmetycznych – pozwolą Ci wypocząć od A do Z, i to w jakim otoczeniu!

Za oknem – szum Wisły, dookoła zjawiskowe beskidzkie szczyty, a wewnątrz mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Pamiętaj, gdy chodzi o śląski Beskid, hotel jest zawsze lepszą opcją, a rezerwacji pokoju możesz dokonać nawet online.

Aktywny weekend

Hotel w Beskidach, ale także Bieszczadach czy Tatrach – wybór należy do Ciebie – to również dobry punkt wyjścia do aktywnego spędzenia czasu na południu Polski. Wystarczy kilka chwil, byś przeniósł się z niego na szlak górski – pamiętaj wówczas o dobrych butach (takich, które zapewnią Twoim stopom amortyzację oraz dobrą przyczepność nawet do śliskiej, błotnistej drogi) i ciepłym ubraniu. Pogoda w górach, zwłaszcza jesienią, bywa zdradliwa. Nie pozwól więc, by zbyt lekki strój spowodował, że przedwcześnie trzeba będzie zakończyć wycieczkę.

A jeśli jesteś naprawdę aktywny i masz dobrą kondycję – pomyśl o wyprawie rowerowej. Swoje dwa kółka z łatwością zapakujesz do samochodu (lub na samochód, za pomocą specjalnego bagażnika), a potem wyruszysz np. z Ustronia do Cieszyna, ciesząc się wymagającą, ale dobrze przygotowaną trasą.

Oczywiście południe Polski skrywa znacznie więcej atrakcji idealnych także na jesień. Zainspiruj się, zarezerwuj hotel w Beskidzie Śląskim lub innej interesującej Cię lokalizacji i… przedłuż sobie wakacje nawet, gdy za oknem coraz mniej słońca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here