Mimo że w zimę czujemy się bardziej bezpieczni, ponieważ więcej przebywamy w domach, które są dla nas azylami. Nie jest tak do końca. Nie ugryzie nas pies sąsiada, nie przejedzie auto i nikt nas nie zaatakuje w ciemnej ulicy. W domu jednak też czają się niebezpieczeństwa, jednak nie są one widoczne gołym okiem. Oszczędzamy, nie wietrząc pomieszczeń, a więc nie pozbywam się kurzu. W jego składzie znajdują się substancje, które są pożywka dla roztoczy. Dla tego dużym problemem w zimie jest alergia na roztocza w sezonie grzewczym. W tym okresie jest ich znacznie więcej niż w innych porach roku. Nasz okład odpornościowy nie bardzo daje sobie radę z tak dużym ich zagęszczeniem. Często uwidaczniają się symptomy alergii.

Jedną z chorób cywilizacyjnych jest nerwica. Wywołana stresem, który każdego dnia nas otacza. Często nie potrafimy sobie z nim radzić. Jedynym rozwiązaniem jest wzmocnienie siebie wewnętrzne. Jak wzmocnić psychikę? Żeby to zrobić, najlepiej duży problem rozłożyć na kilka mniejszych. Często są niewielkie problemy, z którymi sobie spokojnie poradzimy. Nie możemy też nakręcać się sami i szukać problemów. Wręcz przeciwnie powinniśmy szukać rozwiązań.

Oczywiście najlepiej byłoby unikać wszystkich rzeczy i sytuacji stresowych. Jednak nie da się, gdyż taka nasza natura, że szukamy ich zawsze. Można zdefiniować czynniki zwiększające szanse rozwoju nerwicy jednak to bardzo indywidualna sprawa. Coś, co jedną osobę denerwuje, inna na to nie zwraca uwagi. Wszystko wynika ze sposobu patrzenia na problem.

http://www.ozsk.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here