Urządzanie mieszkania to wiele dylematów. Jeśli robimy generalny remont lub też urządzamy nowe wnętrze, to jednym z podstawowych dylematów poza podłogami, drzwiami, kuchnią i kolorami będzie oczywiście łazienka. Bez przygotowanego odpowiednio wnętrza – elementów ceramiki czy chociażby toalety w czasach obecnych ciężko jest nawet zamieszkać. Poza tym szereg produktów do łazienki to ogrom różnych stylizacji, kolorów i form, które sprawiają, że wnętrze może wyglądać po prostu oryginalnie, a przy okazji być funkcjonalne. Najnowsze trendy stawiają na proste formy oraz jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Ten nieco surowy minimalizm w pewnie sposób kontrastuje z modnym w dalszym ciągu stylem rustykalnym lub też klimatami vintage.

Ceramika i armatura

Poza kafelkami i podłogą najważniejsze dylematy będą dotyczyć oczywiście instalowanej ceramiki. Funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni i zakup produktów o odpowiednich rozmiarach i funkcjach to klucz do tego, by bez nerwów z łazienki korzystać. Spośród wielu propozycji można wybierać w kształtach, kolorach i rozmiarach, stawiać na tradycyjne rozwiązania lub też inspirować się stylem retro czy też wręcz przeciwnie – skierować się ku awangardzie. Wybór odpowiedniej stylistyki będzie rzutować oczywiście na wszystkie elementy, jakie dobierzemy. Przede wszystkim oczywiście na baterie ze sklepu  https://strefalazienek.pl/.

Jaką baterię kupić?

Odpowiedni kran to nie tylko kształt i stylistyka, ale także wielkość dostosowana do ceramiki oraz sposób działania. Szczególnie przy umywalce bateria https://strefalazienek.pl/767-kludi powinna być w taki sposób dobrana, by nie rozpryskiwać wody oraz nie wymuszać na nas niekomfortowej pozycji ciała. Warto więc wyborowi odpowiedniego modelu poświęcić trochę uwagi, bo to nie jest wszystko jedno, co montujemy na umywalce. Bardzo ważna – oprócz jednolitości stylistycznej czyli tego, by wszystkie baterie pochodziły z jednej serii – jest oczywiście jakość. To ona przekłada się na szczelność, łatwość czyszczenia i oczywiście wytrzymałość. To ważne parametry, ponieważ wpływają na nasze finanse – zarówno na wysokość rachunków za wodę, jak i konieczność szybkiej zmiany kiepskiego modelu. Inwestycja w baterie jest w związku z tym bardzo ważną decyzją.

Już na samym początku powinniśmy ustalić sposób montażu. Być może wybór narzuca nam sama instalacja i rodzaj przyłączy. Bardzo często w starszych mieszkaniach będziemy musieli zamontować baterię ścienną. To rozwiązanie ma jednak bardzo dużo plusów. Przede wszystkim zostawia wolną przestrzeń na umywalce. W małych łazienkach to bardzo ważny argument.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here