Strój kąpielowy musi być dobrze wybrany, żebyśmy czuli się komfortowo – na plaży, na basenie czy podczas zwykłej sesji opalania na dworze. Przy dzisiejszych opcjach wybór odpowiedniego stroju kąpielowego nie jest wyzwaniem. Warto jednak wiedzieć, czym należy się szczególnie kierować, aby zakup był udany.

Po pierwsze – w jakim celu?

Strój kąpielowy na plażę różni się od tego, z którego będziemy korzystać głównie z celach sportowych. Zawodowi pływacy zakładają strój jednoczęściowy, gdyż ten jest dla nich najwygodniejszy i zapewnia im najlepszą opływowość. Z kolei stroje dwuczęściowe są polecane na plaże, gdyż pozwalają opalić jak największą część ciała. Tym samym wchłaniamy więcej witaminy D, której w czasie zimy często nam brakuje.

Po drugie – jaki materiał?

To bardzo ważne kryterium wyboru stroju. W zasadzie to od niego głównie zależy, jak długo dany strój z nami pozostanie. Strój kąpielowy powinien być odporny na działanie chloru i promieni słonecznych. Dobrze, jeśli szybko schnie – tą cechą charakteryzują się zazwyczaj modele sportowe. Materiał powinien być tak zbudowany, aby mógł zapewnić nam jak najlepsze przyleganie do ciała. W ten sposób nic nie będzie nas krępować ani na lądzie, ani w wodzie. Warto wydać nieco więcej na strój kąpielowy, ale cieszyć się nim przez lata.

Po trzecie – wybierać zdobienia?

W kwestii zdobień, które w strojach kąpielowych mogą przybrać postać falbanek, koralików czy fantazyjnych wycięć, wszystko znowu zależy od tego, w jakim celu kupujemy dany strój kąpielowy. Jeśli zależy nam na dokonaniach sportowych – wówczas z takich elementów warto zrezygnować. Każdy dodatek jest zbędny, jeśli zależy nam na osiąganiu dobrych wyników w sporcie. Sportowe stroje kąpielowe również zadają szyku – wiele z nich projektowanych jest w oparciu o aktualne trendy. Do tego, bez problemu znajdziemy modele dopasowane do figury, co przy stroju kąpielowym ma duże znaczenie.

Dodatki do stroju kąpielowego

Wybierając się na plażę możemy zabrać ze sobą dodatkowe wyposażenie, czyli elementu stroju, którymi zasłonimy ciało przed ewentualnym wiatrem lub pogorszeniem się pogody. Takie akcesoria to również modne wyposażenie. Należy do nich:

  • pareo, czyli uniwersalna chusta, która zyskuje sobie coraz większą popularność. Ten zwiewny dodatek można zawiązać na biodrach, okryć nim ramiona, a nawet założyć na głowę jako turban. Dostępne w wielorakich kolorach, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem do stroju,

  • spodenki i spódniczka – te dwa elementy przydają się paniom, które na słońcu spędzają wyjątkową ilość czasu. Będą dobre, jeśli na plażę nie chcemy wybrać się w zwykłych ubraniach, a na przykład chcemy wyskoczyć gdzieś na miasto,

  • tuniki – przezroczyste i zwiewna, świetnie prezentują się nad plaży. Przydadzą się w nieco bardziej wietrzne dni lub gdy słońce na chwilę schowa się za chmurami.

Propozycje dla panów

Mężczyźni również muszą stanąć przed wyborem odpowiedniego stroju kąpielowego. W ich przypadku sprawa wydaje się prostsza. Kąpielówki męskie to bardziej okrojona wersja stroju na plażę. Powinny one być przede wszystkim wygodne i niezbyt obcisłe. Sportowe slipy najlepiej nadają się jako strój do pływania w stylu bardziej zawodowym. Z kolei szorty są bardziej praktyczne, mogą przypominać zwykłe spodenki i posiadają kieszenie, w których można schować różne drobiazgi. Bez problemu można wyjść w nich na miasto nie wzbudzając sensacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here