Naturalne, wegańskie, eko kosmetyki istnieją! Ministerstwo Dobrego Mydła w trosce o skórę i planetę

W dzisiejszym świecie coraz bardziej ceni się proste, jak najbardziej naturalne i nie eksploatujące środowiska wyroby. Nie inaczej jest w świecie kosmetyków. Oprócz pożądanego działania i dopasowania do potrzeb skóry, ważny jest także skład oraz opakowania kremów, żelów czy balsamów. Chociaż firmy starają się spełniać zapotrzebowania rynku ciężko znaleźć produkty, które spełniają wszystkie oczekiwania stawiane eko kosmetykom.

Ministerstwo Dobrego Mydła to w tym względzie jeden z pionierów kosmetycznego świata w Polsce. Ta niewielka manufaktura wyrabia mydła i inne produkty pielęgnujące skórę z naturalnych składników, które przechowywane są w ekologicznych opakowaniach. Flagowy produkt firmy, mydła przeznaczone dla różnego rodzaju cery znajdziesz na stronie https://www.magicmug.pl/pl/159-ministerstwo-dobrego-mydla. Dla kogo przeznaczone są te produkty?

Dla osób lubiących ręczne i oryginalne wyroby

Mydła z Ministerstwa Dobrego Mydła wytwarzane są całkowicie ręcznie z oryginalnych receptur, a każda kostka jest nieco inna od pozostałych. Długotrwały i żmudny proces łączenia składników, a potem formowania ich kształtu zgodnie z tradycyjną praktyką rzemieślniczą skutkuje otrzymaniem wyjątkowych produktów o doskonałych proporcjach, które świetnie oczyszczają skórę, a przy okazji wspaniale pachną.

Dla osób dbających o dobro zwierząt

Składy mydeł są proste i złożone ze składników pozyskiwanych z przyrody. Cenne właściwości ziół, przypraw, owoców lub warzyw już od wieków wykorzystywane były w pielęgnacji, a wraz z Ministerstwem Dobrego Mydła powróciły do łask. To doskonałe kosmetyki dla wegetarian i wegan, którym zależy na używaniu produktów pochodzenia roślinnego. W mydłach nie ma odzwierzęcych składników, dlatego można z powodzeniem określić je jako cruelty free.

Dla osób martwiących się o przyszłość planety

Mydła nie są opakowane w żaden plastik i inne sztuczne tworzywa, które rozkładają się nawet kilkaset lat. Papierowe opakowanie doskonale zabezpiecza produkt, a potem można przechowywać go w mydelniczce lub innym wielorazowym pudełku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here