Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn zadbane włosy to bardzo ważna sprawa. To co mamy na głowie, może być naszą ozdobą, ale i skutecznie może nas oszpecić. Dlatego tak wiele uwagi poświęcane jest tematyce włosów. Bardzo częstym problemem jest wypadanie włosów, przez co nasza fryzura traci swoją świetność, a dodatkowo może to być objaw chorobowy. Wypadanie włosów – co może być przyczyną?

Zła dieta
Jest jedną z najczęstszych przyczyn przerzedzania się czupryny. Po pierwsze, osoby na źle dobranej diecie nie dostarczają organizmowi odpowiednich składników, co w efekcie źle wpływa na stan włosów. Druga strona medalu, to brak czasu na niewłaściwe odżywianie. Brak odpowiedniej ilości warzyw i owoców w naszym menu jest po pewnym czasie bardzo widoczny na naszej skórze i włosach.

Niewłaściwa pielęgnacja
Stosowanie szamponów i odżywek, które nie są odpowiednie dla rodzaju naszych włosów. Przesuszenie włosów i skóry głowy lub przeciążenie zbyt dużą ilością nakładanych produktów, nie służy naszym włosom. Wcale więcej nie oznacza lepiej, dlatego najlepiej zachować umiar i dostosować kosmetyki pielęgnacyjne do rodzaju włosów.

Zbyt intensywna stylizacja
Inwazyjne zabiegi, które wykonujemy w salonach fryzjerskich, takie jak farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie, kręcenie i tym podobne upiększenia, nie mogą być zbyt często wykonywane. Im częściej będziemy maltretować włosy, w tym gorszej kondycji one będą.
Wszelkie zabiegi „na gorąco”, które wykonujemy w domu czyli prostowanie, kręcenie czy suszenie również niekorzystnie wpływają na ilość i wygląd włosów.

Niedobór składników mineralnych
Czasami zdarza się, że mimo właściwej diety, mamy do czynienia z niedoborem składników mineralnych, które odpowiadają za dobrą kondycję włosów. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w suplementy diety, które uzupełnią braki mikro- i makroskładników ważnych dla pięknej skóry, paznokci i włosów.

Zaburzenia hormonalne
Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości związane z gospodarką hormonalną będą widoczne na naszej głowie. Zbyt intensywne wypadanie włosów jest wskazówką, że coś niedobrego dzieje się w organizmie i warto zasięgnąć porady lekarza.

http://www.e-ciuszki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here