Każda kobieta chce być elegancka i zadbana. Wizytówką każdej kobiety są zadbane i pomalowane paznokcie. Pomalowane mogą być na jeden kolor, wiele kolorów, a także ozdobione wzorami. Paznokcie w stylu ombre są obecnie bardzo modne.
Paznokcie ombre – jak zrobić sobie dwukolorowe paznokcie?
Taka metoda polega na cieniowaniu paznokci, przez nakładanie kolejnych warstw lakieru, Do efektu cieniowania można użyć gąbeczki.
Jak zrobić takie paznokcie krok po kroku?
Pierwszym etapem jest przygotowanie paznokci. Jeśli już mamy pomalowane paznokcie należy usunąć poprzedni lakier. Natomiast jeśli paznokcie są nie pomalowane należy zacząć od nadania paznokciom kształtu, odsunięcia lub wycięcia skórek oraz od odtłuszczenia płytki paznokci. Następnie należy nałożyć bazę oraz pomalować dwa razy paznokci wybranym przez nas kolorem i pozostawić do wyschnięcia.
Po wyschnięciu paznokci można przejść do ich cieniowania, do którego należy sobie przygotować gąbeczkę. Uzyskanie efektu ombre można uzyskać poprzez namoczenie gąbeczki w lakierze, który będzie wylany na folię aluminiową oraz przykładać ten lakier na paznokciach. Można również na gąbeczkę nałożyć lakier i bezpośrednio przykładać do paznokci. Cieniowanie paznokci należy rozpocząć od połowy paznokcia, a kolejne warstwy lakieru należy nakładać wyżej, tak aby kolor przechodził stopniowo w inny.
Aby nakładać kolejne warstwy lakieru należy odczekać aż wyschnie warstwa poprzednia. Porowatą warstwę powstałą na paznokciach można zniwelować poprzez nałożenie lakieru bezbarwnego lub utwardzacza do paznokci. Przy wykonywaniu ombre można zrezygnować z gąbeczki i użyć pędzelka do makijażu.
Ombre jest metodą, która ma bardzo wiele zwolenniczek, która nieustannie wzrasta. Taka metoda jest prosta do wykonania, można łączyć ze sobą wiele kolorów oraz wygląda na paznokciach bardzo efektownie oraz oryginalnie. Manicure ombre można z powodzeniem wykonać w domu za pomocą zwykłych lakierów lub też użyć trwalszych lakierów hybrydowych. Lecz przy użyciu hybryd należy zaopatrzyć się w lampę UV.

http://www.cowtoruniu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here