Każdy kierowca wie, że opony należy wymieniać dwa razy do roku. Wymiana opon jest koniecznością, ponieważ zmieniają się warunki pogodowe. Opony letnie przystosowane są do jazdy po suchej lub mokrej, ale nie zimnej nawierzchni. Zimowe zaś lepiej trzymają się drogi, na której leży śnieg. Różnice pomiędzy oponami letnimi a zimowymi polegają na zastosowaniu innych rodzajów bieżnika. Należy pamiętać, żeby odpowiednio wcześnie zająć się wymianą opon w swoim samochodzie. Stosowanie nieodpowiednich do pory roku opon jest po prostu niebezpieczne.

Letnie opony można kupić taniej po sezonie

Kierowcy, którzy muszą zakupić nowe opony na letni sezon mogą o tym fakcie pomyśleć znacznie wcześniej. Wyprzedaże opon po okresie letnim zaczynają się już w okolicach wakacji. Można wtedy znaleźć dobre opony w naprawdę dobrych cenach. Kupując opony na lato przed sezonem letnim zapłacimy za nie kilkadziesiąt procent więcej. Jeśli wymieniamy opony na letnie i słyszymy od wulkanizatora, że to już ich ostatni sezon to warto jeszcze pod jego koniec zakupić sobie taniej komplet nowych opon samochodowych. Oczywiście założyć je można dopiero w następne lato. Nowe opony samochodowe na lato można kupić przez internet. Oferują je też zakłady wulkanizacyjne, bo przeważnie większość zajmuje się również sprzedażą opon. Nawet jeśli wulkanizacja nie oferuje opon od ręki to tylko dlatego, że są one dostarczane do wulkanizacji po ich zamówieniu dla klienta.

Kiedy wymienić opony na letnie?

Wulkanizacja opon samochodowych przeżywa prawdziwe oblężenie, kiedy przychodzi czas na zmianę opon. Każdego roku kierowcy zastanawiają się nad tym, kiedy najlepiej wymienić opony na letnie. Masowe zakładanie opon na lato zaczyna się już w marcu. Największe oblężenie każda wulkanizacja ma na przełomie kwietnia i maja. Na początku czerwca wszystko się uspokaja, a opony wymieniają jeszcze tylko pojedynczy zapominalscy. Wielu ekspertów od motoryzacji radzi jednak wymieniać opony możliwie jak najwcześniej. Chociaż trzeba mieć świadomość, że nawroty ostrej zimy mogą się pojawić nawet w maju. Na to jednak nikt nie ma wpływu, a opony do samochodu na lato nie lubią wyższych temperatur, aniżeli piętnaście stopni Celsjusza. Dlatego właśnie wymiana opon powinna mieć miejsce już w połowie marca. Spokojnie w tym czasie można mieć w samochodzie założone opony letnie. Średnie temperatury w marcu oscylują wokół piętnastu stopni, więc dla opon zimowych jest to już trochę za ciepło. Lepiej lekko nadużyć letnie opony zimniejszym dniem, aniżeli przegrzewać opony zimowe. Przed wymianą opon koniecznie należy sprawdzić stan, w jakim są opony do samochodu na lato. Jeśli widzimy, że bieżnika w nich już nie, to można jeszcze poszukać tanich opon do kupienia na ostatnią chwilę.

Przed sezonem tańsze opony kupisz przez internet

Jak wspomnieliśmy powyżej, przed samym sezonem na wymianę opon są one zdecydowanie droższe. Zaoszczędzić można jednak kupując opony online. Kupowanie letnich opon przez internet i na ostatnią chwilę to bardzo częsta praktyka. W internecie ceny opon letnich są najniższe, ale wynika to ze specyfikacji działalności takich sklepów internetowych. Stacjonarny sklep z oponami nie może sobie pozwolić na aż tak duże rabaty. Dlatego właśnie kupowanie opon online jest bardzo popularne. Tym bardziej, że opony sklep internetowy oferuje wysłanie opon bezpośrednio do najbliższego nam serwisu wulkanizacyjnego. Dostawy opon kupionych przez internet są bezpłatne, co pozwala zaoszczędzić na konieczności dostarczenia ich do wulkanizacji. Po ich kupieniu pozostaje już tylko wymiana opon w serwisie, do którego je dostarczono. Dla spóźnialskich, którzy kupują i wymieniają opony na ostatnią chwilę, polecamy zakupy w opony sklepy online. Internetowe sklepy z oponami to niższa cena, komfort wyboru i dostawa bezpośrednio do serwisu.

Opony wymieniaj w sprawdzonym warsztacie wulkanizacyjnym

Zdecydowanie odradzamy wymienianie opon w garażowych warsztatach samochodowych, które nie mają dobrej opinii ani odpowiedniej renomy. Można sobie narobić więcej szkody aniżeli to warte. Wszystko zależy od samochodu, jakim jeździmy. Jeśli patrzymy na wymianę opon jak na zbędny koszt w domowym budżecie, a do swojego samochodu nie przywiązujemy uwagi, to możemy wymienić opony w dowolnym warsztacie. Większość nowszych samochodów posiada jednak w oponach czujniki ciśnienia. Wymienianie opon do samochodów należy wtedy przeprowadzić z odpowiednią wiedzą i starannością. Czujniki ciśnień w oponach rządzą się swoimi prawami i nie wolno ich działania w żaden sposób zaburzyć. Garażowe serwisy wulkanizacyjne bardzo często nie mają odpowiedniej wiedzy do wymiany opon w droższych i nowszych samochodach. Naprawdę warto pojechać tam, gdzie możemy być pewni za profesjonalizm. Nawet kosztem wyższej ceny za wymianę opon. Letnie opony można też założyć w autoryzowanym serwisie samochodowym marki, której samochodem się jeździ. W serwisach wymiana opon kosztuje tyle samo, co w ogólnodostępnych i renomowanych zakładach wulkanizacyjnych. Wymieniając opony w nowym samochodzie warto zdecydować się na serwis dealerski. Nikt przecież tak dobrze nie zna się na samochodzie jak serwis dedykowany dla danej marki aut.

Warto zainwestować w naprawdę dobre opony letnie

Bez względu na to jakim samochodem jeździmy warto zainwestować w zakup dobrych jakościowo opon letnich. Jest to kwestia związana bezpośrednio z bezpieczeństwem jazdy. Dobre jakościowo opony to lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania. W sezonie letnim zazwyczaj poruszamy się po drogach z dużą prędkością. Nasze opony muszą wytrzymać nie tylko wysoką temperaturę, ale również manewry hamowania. Jak wiadomo hamowanie jeszcze bardziej podnosi temperaturę gumy, z jakiej zrobione są opony. Poza tym dobre jakościowo opony to też większa ich trwałość. Jeśli zainwestujemy więcej w letnie opony do samochodu to pojeździmy na nich o jeden czy nawet dwa sezony dłuższej, aniżeli oponami niższej klasy. Oszczędzanie na jakości opon to tak naprawdę oszczędzanie na bezpieczeństwie swoim oraz wszystkich przewożonych pasażerów. Latem liczy się przyczepność samochodu, podobnie zresztą jak zimą. Szczerze namawiamy do tego, żeby kupować jak najlepsze opony do samochodu. Zarówno te na lato jak i tym bardziej te na zimę.

http://www.ridetolive.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here