Odzież żeglarska - spisuje się idealnie nie tylko nad wodą

Uprawiając sporty wodne, niezależnie kajakarstwo, żeglarstwo, czy jakikolwiek inne, warto odpowiednio się przygotować. Ubierając się nad wodę potrzebujemy specjalnej odzieży żeglarskiej. Jednak czy dla sporadycznych wypadów warto inwestować w taki ekwipunek?

Odpowiedź jest prosta. Wystarczy używać takiej odzieży w codziennych sytuacjach, by zakup był udany. Jednak takie postawienie sprawy doprowadza nas do kolejnego problemu. A więc zastanówmy się kiedy jeszcze sprawdzi się odzież żeglarska.

Odzież żeglarska na co dzień

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad użytecznością odzieży żeglarskiej, musimy najpierw ustalić, co się do niej zalicza. W pierwszej kolejności możemy wyróżnić kurtki, spodnie, buty, oraz rękawiczki. Ubrania te wyróżniają się szczególnie wodoszczelnością, wytrzymałością, oraz dobrą termoizolacją. Cechy te są pożądane nie tylko nad wodą.

Zacznijmy od kurtek żeglarskich. Są one ciepłe, szczelne i obecnie całkiem stylowe. Wręcz idealnie nadają się na jesienną pluchę, czy początek wiosny. Zaprojektowane by sprawdzać się w czasie sztormu, na pewno nie zawiodą nas nawet podczas najgorszej pogody na lądzie.

Podobnie sprawa ma się z pozostałymi częściami odzieży żeglarskiej. Spodnie idealnie nadadzą się do uprawiania wszelkich sportów na świeżym powietrzu, na przykład biegania, czy też podczas wypadu wędkarskiego. Koszulki są nieco bardziej wyspecjalizowane, stanowią wybór bardziej dla sportowców lubiących warunki bardziej ekstremalne, którym nie straszna woda.

Buty i rękawice to już nieco inna sprawa. Są one specjalnie zaprojektowane na zmagania z chłodem i wodą. Dlatego też przydadzą się głównie nad jeziorem, morzem, czy rzeką, chociaż niekoniecznie wyłącznie do uprawiania sportów wodnych. Rękawic możemy używać także na co dzień, na przykład podczas jazdy rowerem.

Gdzie kupimy odzież do wody?

Obecnie odzież żeglarska jest dostępna w niemal każdym sklepie sportowym. Niezależnie gdzie mieszkamy, nie powinniśmy mieć problemu z jej kupnem. Jeśli jednak nie chcemy ruszać się z domu, bądź asortyment okolicznych sklepów nam nie odpowiada, wystarczy odpalić przeglądarkę internetową. W sklepie GoKajak znajdziemy szeroki wybór nie tylko odzieży, ale i akcesoriów żeglarskich, oraz turystycznych. W jednym miejscu przygotujemy się na nasze (nie tylko) wodne wyprawy.

Mając już naszą odzież żeglarską powinniśmy z niej skorzystać. Nie ważne czy mamy zamiar faktycznie walczyć z żywiołem, czy zachwycić nowym stylem, z pewnością nie zawiedzie ona naszych oczekiwań. Dlatego też odważnie sięgajmy do szafy i nie bójmy się łamać narzuconych zasad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here