Paleta z cieniami

Oczy dla makijażysty są jak płótno dla malarza – umiejętne ruchy pędzla i właściwy dobór kolorów potrafią wydobyć na powierzchnię ukryte piękno. Technikę nakładania cieni trzeba wytrenować, ale wybór ich barw sprowadza się do znajomości kilku zasad, które zakończą dylematy przy kosmetycznym stoisku.
Przy wyborze idealnej palety cieni powinnaś zwrócić uwagę na kilka jej cech. Kluczowe jest dopasowanie kolorów do twojej urody. Wybierając paletę na co dzień powinnaś postawić na takie cienie, po które będziesz sięgać często. Przede wszystkim nie powinny być to kolory jaskrawe i ciemne – takie zarezerwuj na makijaże okolicznościowe. Zwróć uwagę na ton palety – wybieraj cienie w chłodnej lub ciepłej tonacji w zależności od twojej karnacji i urody. Wybierz paletę z przynajmniej 3 matowymi cieniami – bazowym, do zaznaczenia załamania powieki i do przyciemnienia kącika oka.
Kolejne ważne aspekty to pigmentacja cieni i ich trwałość. Żeby przedłużyć trwałość makijażu, używaj bazy pod cienie. W ten sposób unikniesz zbierania się cienia w załamaniu powieki i blaknięcia koloru. Kolejnym punktem jest skłonność do osypywania się cienia. Niewielkie osypywanie jest normalne i bardzo częste przy cieniach o mocnym pigmencie. Jednak nie powinno to wpływać na ich blendowanie, czyli łatwość rozprowadzania i łączenia ze sobą cieni. Przy rozcieraniu pędzlem kolor powinien rozprowadzać się równo po powiece i nie zostawiać plam.
Dobrą metodą wyboru cieni do powiek jest, tak która głosi że cienie dobieramy na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. A mianowicie osoby o oczach niebieskich powinny albo wybierać cienie w kolorystyce przeciwnej niż ich tęczówka albo w odcieniach zbliżonych, ale ciemniejszych lub jaśniejszych. Analogicznie rzeczy wygląda w przypadku oczu brązowych, szarych, zielonych i piwnych.
Do oczu w kolorze niebieskim dobre będą odcienie:
Szampana, wanilii, złota czy brzoskwini, ale też pastelowy róż, jasny, fiołkowy fiolet czy mix szarości z błękitem. W tym wypadku należy unikać cieni jasnobłękitnych i jasnoszarych oraz bardzo ciemnych makijaży i eyelinerów. Oczy niebieskie z domieszką szarości rozświetlą różne odcienie różu i koloru łososiowego, a także zieleń i pomarańcz.
Do oczu w kolorze brązowym odpowiednie będą odcienie:
Brązów, beżu i szarości, a do tego oliwka czerń, ciemny błękit oraz fiolety – takie cienie do powiek najlepiej podkreślą brązowy kolor oczu. Przy tej tęczówce warto sięgać po kolory perłowe, które rozjaśnią powiekę, a gdy oczy są piwne, dobrym wyborem będą rozmaite szarości i zielenie.
Natomiast dla posiadaczek oczu w kolorach ciemnych najlepszym rozwiązaniem będą cienie w tonacjach:
Neonowych, magnetycznych i jaskrawych. Mogą one bez obaw szaleć z takimi kolorami. Bardzo dobrze służą im też odcienie metaliczne, ze złotem na czele, a na co dzień powinny wybierać barwy łososiowe, brzoskwiniowe i brązy.
Kobiety z zielonymi oczami będą dobrze wyglądały w pomalowanych oczach na kolor:
Miedzi, koralu czy fioletu. Mogą one być wzbogacone w mieniące się perełki lub być matowe. Tego typu kolory sprawdzą się, zarówno w codziennym makijażu, jak i tym wieczorowym i imprezowym.

http://www.englishmyway.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here