Loty paralotniowe cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. To świetny pomysł na rozpoczęcie przygody z lataniem. Szkolenia paralotniowe nie należą do zbyt skomplikowanych, a sam lot paralotnią daje wyjątkowe wrażenia.

Kursy paralotniowe znowu modne

Nauka latania motolotnią czy paralotnią może być świetnym pomysłem na spędzenie wakacji. Od kilku lat szkolenia i kursy paralotniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko ze strony ludzi młodych. Zresztą sporty ekstremalne w ogóle są coraz popularniejsze. Paralotniarstwo to na pewno dobry wybór na początek. Samo szkolenie nie jest zbyt drogie, a nauka nie zajmuje wiele czasu. Często paralotniarze szukają więc wrażeń dalej.

Jak wybrać odpowiednie szkolenie?

Szkół uczących latania na paralotni jest w Polsce coraz więcej. Przy wyborze nie wolno się jednak sugerować jedynie ceną czy reklamową. Kluczowe znaczenie ma to w jaki sposób firma szkoli, jakie jest jej doświadczenie i kto w niej pracuje. Poza tym liczy się też sprzęt i wyposażenie. Na końcu trzeba też zwrócić szczególną uwagę na kwestię ubezpieczenia. Niekiedy jest ono zawarte w cenie kursu, ale to nie jest reguła. Ponadto warto decydować się na ośrodki certyfikowane i rejestrowane, co jest zwykle gwarancją wysokiej jakości szkolenia.

Czy szkolenie jest trudne?

Samo szkolenie nie jest zbyt skomplikowane, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wiele osób już po pierwszym locie myśli, że umie latać na paralotni. Jednak nie ma w tym nic prawdziwego. Paralotniarstwo to sport, który wymaga sporej wiedzy odnośnie tego jak zachować się w danej sytuacji w powietrzu. Mówi się zresztą o tym na kursach. Kto może wziąć udział w kursie paralotniarstwa? W zasadzie ograniczenia są niewielkie. Trzeba posiadać jedynie przeciętną sprawność ruchową i dobre chęci. Ponadto trzeba też podpisać stosowne oświadczenie odnośnie braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w szkoleniu. Sama nauka zajmuje nieco czasu, dlatego okres wakacyjny jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Paralotnia lot – Flyingman.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here