Pielęgnacja włosów kręconych

Jednymi z najbardziej pożądanych rodzajów włosów są właśnie kręcone włosy. To również fryzury złożone z loków czy fal są najczęściej przygotowywane na wielkie okazje, takie jak wesela, śluby, komunie, sylwestry. Idąc tym topem nietrudno znaleźć osoby chcące mieć fikuśne loczki zamiast swoich prostych i „nudnych” włosów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawy z faktu, że kręcone włosy wymagają nieco odmiennej i zdecydowanie troskliwszej opieki. Jest kilka rzeczy, o których nie można zapominać.
Pielęgnacja włosów kręconych może wyglądać różnorako, jednak trzeba pamiętać, że włosy tego typu wymagają nieco więcej czasu i zaangażowania. Dopuszczalne jest mycie tradycyjnym szamponem, który zawiera nawet detergenty, ale jedynie pod warunkiem, że po takim myciu na włosy zostanie na minimum pół godziny nałożona maska odżywiająca. Innym rozwiązaniem jest stosowanie delikatnych szamponów, niezawierających żadnych agresywnych składników chemicznych, dzięki czemu włosy będą zawsze wyglądały doskonale i nie będą wymagały dodatkowej pielęgnacji.
Jeśli chodzi o pielęgnację włosów kręconych, nie bez znaczenia pozostaje również sposób czesania. Uniwersalne zasady głoszą, że dla tego rodzaju włosów należy czesać tylko i wyłącznie na mokro. Jednak trzeba wiedzieć o sobie i swoich przymiotach nieco więcej – jeśli jesteś posiadaczem mocnych skrętów, to wtedy faktycznie najbardziej pożądane jest czesanie włosów na mokro, ponieważ zapobiega to nadmiernemu łamaniu się. Najlepiej też czesać włosy, kiedy mamy na nich nałożoną maskę albo odżywkę. Jeśli jednak zamiast mocnych skrętów masz jednak tylko fale czy delikatne fale, nie ma żadnych przeciwwskazań do czesania ich na sucho. Pielęgnacja włosów kręconych podczas ich czesania powinna jednak w każdym przypadku zakładać korzystanie z grzebieni o bardzo grubych, szeroko rozstawionych zębów lub odpowiednio dopasowanych szczotek.

http://www.testersi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here