Sposobów na oszczędzanie pieniędzy jest wiele. Z odłożonych pieniędzy można korzystać w dowolnym czasie, wydatkując je na przyjemności, bądź w tak zwanej czarnej godzinie. Co jednak zrobić, by oszczędzanie zamieniło się w zarabianie i przynosiło realne zyski?

Banki prześcigają się w ofertach lokat. Niektórym rzeczywiście warto się przyjrzeć, ponieważ gwarantują pewny zysk, a z pewnością większy, niż domowa metoda chowania gotówki w przysłowiowej skarpecie, którą dla bezpieczeństwa dobrze jest umieścić na najwyższej półce szafki zamykanej kluczem chowanym pod doniczką na balkonie. Ileż trzeba się namęczyć, by całej procedury odzyskiwania zgromadzonej gotówki nie zapomnieć! Czy nie łatwiej skorzystać z lokaty bankowej?

Produkty bankowe typu lokata różnią się od siebie wysokością oprocentowania, okresem trwania i częstotliwością kapitalizacji zarobionych odsetek. Nie należy jednak zapominać, że do tych parametrów dołączyć należy również podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki, który w ustalonej wysokości pobiera bank przez cały okres trwania lokaty.

Przystępując do umowy zawarcia lokaty bankowej, warto prześledzić przewidywany poziom wzrostu odsetek na danej lokacie, stosunek zarobionych pieniędzy do wysokości podatku, o który upomni się bank oraz ustalić, ile koniec końców uda się na danej lokacie zarobić. Ogólna zasada mówi: im wyższe jest oprocentowanie i częstsza kapitalizacja, tym lepiej pracują pieniądze, a zysk jest dzięki temu odczuwalny.

Dostępny pozyczkowy-portal.pl umożliwia zapoznanie się aktualnymi ofertami instytucji bankowych i ustalenie, gdzie i na jakich warunkach opłaca się zainwestować w lokatę bankową. Nie zapominajmy, że bank na lokacie również zarabia, jednak aby móc osiągnąć zysk, oferta, którą skieruje do swojego klienta, musi być atrakcyjna również dla niego. Toteż korzyści płynące z lokat mogą być rzeczywiście interesujące dla osób, które chcą nie tylko odłożyć trochę grosza, ale jeszcze na nim zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here