Wszystkie okoliczne górki dla małych saneczkarzy są zabłocone, na ulicach miast próżno szukać białego puchu, a pogoda za oknem przypomina bardziej jesień niż zimę? To znaczy, że znaki na ziemi i na niebie sugerują, że trzeba wyjechać w góry i pokazać dzieciakom prawdziwą zimę. Oto lista ciekawych miejsc, gdzie możesz wybrać się z rodziną na zimowe szaleństwo.

Podróże z dzieckiem to zadanie nieco utrudnione, jako rodzice musimy mieć maluchy ciągle na oku, zabierać dodatkowy bagaż i poświęcać pociechom wiele uwagi. Istnieją jednak miejsca dzieciom przyjazne, które to zadanie nam ułatwiają. Sprawdźcie najlepsze rejony na wyjazd z dzieckiem w góry. 

Beskid Sądecki

Małe dzieci nie lubią nudy na wyjeździe, to ich bezapelacyjny wróg numer jeden, a co za tym idzie – największy wróg również rodzica. Jeśli nie wiemy czy naszej pociesze spodobają się piesze wycieczki bądź spacery w nosidełku polecamy wyjazd w okolice Beskidu Sądeckiego. Wycieczka na Jaworzynę Krynicką będzie świetną próbą, ponieważ możemy odbyć ją kolejka gondolową. Podczas przejazdu zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki, a w słoneczne dni możemy dojrzeć nawet Tatry. Na szczycie warto zrobić sobie dłuższą przerwę – znajdziemy tam restauracje i kawiarnie, gdzie można odpocząć, kontemplując piękno przyrody. Poza tym w okolicy jest ścieżka edukacyjną, która może okazać się nie lata gratką dla małych odkrywców. Ma ona około pięciu kilometrów, więc pamiętajmy, żeby w przypadku małych dzieci mierzyć siły na zamiary.

Karkonosze

Karkonosze to góry uznawane za jedne z najbardziej przyjaznych małym dzieciom. Na tych terenach znajdziemy wiele punktów widokowych z zapierającymi dech w piesiach krajobrazami, a jednocześnie w okolicy jest wiele atrakcji dla większych i mniejszych podróżników. Jeśli nasz maluch jest jeszcze przede wszystkim pasażerem wózka to możemy z nim pokonać trasę ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Szklarki, który sprawia wrażenie wyciętego z bajkowego żurnala. Poza tym w okolicy znajdziemy wiele miejsc przyjaznych dzieciom, wyposażonych w salki zabaw i niezbędne sprzęty. Jeśli nasza pociecha jest już w wieku, w którym ciekawi je cała okolica, polecamy odwiedzić Park Miniatur, Westernowe Miasteczko czy Park Linowy, Wszystko znajduje się niedaleko od siebie, dzięki czemu możemy na każdy dzień zaplanować inną atrakcję.

Beskid Śląski

Beskid Śląski słynie z łatwo dostępnych szlaków i bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury. Spotkamy tutaj łagodne szczyty i widowiskowe polany. Na niektóre z nich możemy podjechać autobusem co jest świetnym ułatwieniem dla tych, którzy nie mają zbyt wyrobionej kondycji, bądź ich dzieci nudzą się podczas mozolnych wspinaczek w górę. Poza ścieżkami i szczytami, które można zdobyć wspólnie z dziećmi, taki wyjazd warto poprzetykać innymi atrakcjami, skierowanymi głównie do dzieci. Interesujący będzie Leśny Park Niespodzianek, gdzie maluchy będą miały możliwość zobaczenia różnorakich zwierząt, takich jak muflony, daniele, żbiki, dziki czy bażanty. Dla wszystkich entuzjastów zwierzątek i przyrody to atrakcja na cały dzień.

Tatry

Tatry to klasyk jeśli chodzi o wybór miejsca na zimowy wyjazd. Dla tych z Was, których dzieci chętnie nauczyłyby się jeździć na nartach albo snowboardzie proponujemy Białkę Tatrzańską. Od paru lat nieustannie skrada serca narciarzy swoją nowoczesną infrastrukturą, doskonałym przygotowaniem tras i ich trudnością dostosowaną dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Poza tym mamy tutaj do dyspozycji wiele pięknych obiektów noclegowych i hoteli, a także bardzo rozbudowaną ofertę gastronomiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here