Posiłek - kolacja

Sporo osób układa swój jadłospis, w taki sposób, aby czuć się dobrze i być zdrowym. Niektóre osoby wiedzą, co im szkodzi, a co jest zdrowe dla ich ciała. Warto od czasu do czasu zastanowić się, jak wyglądają nasze posiłki. Co jest na naszym talerzu rano, w południe i na kolację. Niektórzy przywiązują do tego ogromną wagę i nie pozwalają sobie na kompromisy żywieniowe w postaci słodyczy czy wysokokalorycznych produktów, pełnych szkodliwych substancji.

Szykując kolację niezależnie czy robimy ją tylko dla siebie, czy również dla domowników,warto pamiętać o tym, aby była lekkostrawna. Co to właściwie oznacza. Najlepiej jeść dość intuicyjnie, czyli to, co nasz żołądek przyswaja bez dolegliwości, wzdęć i innych nieprzyjemnych objawów. Coraz więcej osób ma z tym problem. Co można zjeść na kolacje żeby mieć pewność że będzie to smaczne i pożywne, ale również nie zakłóci naszego snu? Jest kilka możliwości. Owoce warto jeść do południa, na kolację znacznie rozsądniej jest wybierać warzywa i orzechy, pieczywa lepiej zjeść mniej.

Można pozwolić sobie na jajko, ale trzeba pamiętać że jest to białko, które nie łatwo się trawi, dlatego niewielkie jego ilość trzeba jeść na wieczór, bo może nam być ciężko zasnąć. Najlepsze będą świeże surowe warzywa lub kiszone ogórki czy buraki, świetnie pobudzają one pracę jelit, co pozwala utrzymać je w dobrej kondycji. Dobrze jest pić soki warzywne i w ogóle spożywać sporo płynów. można wypić sobie zioła, które wyciszają i uspokajają, jest wiele możliwości.

http://www.lov3.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkoda
Następny artykułConcept Store

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here