Ręcznik z kapturkiem

Ręcznik z kapturkiem to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i na basenie czy plaży. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, które sprawiają, że ręcznik z kapturkiem jest praktyczniejszy niż tradycyjne ręczniki. Zobacz jak wybrać najlepszy i dlaczego każde dziecko powinno go posiadać!

Zalety ręcznika z kapturkiem dla dzieci

Ręcznik z kapturkiem to gadżet, który powinien posiadać każdy maluch. Dlaczego? Dzięki niemu w prosty sposób osuszysz dziecko po kąpieli, okryjesz po wyjściu z wody na plaży lub na basenie. Stosując ręcznik z praktycznym kapturkiem, w prosty sposób możesz owinąć dziecko, zapewniając mu ciepło aż po czubek głowy. Rozwiązanie to sprawdzi się również idealnie podczas pobytu na plaży, gdyż ochroni on również malucha przed wiatrem. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko przeziębienia. Ręcznik z kapturem to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich dzieci niezależnie od wieku – sprawdzi się zarówno w przypadku małych dzieci, jak i w przypadku przedszkolaków.

Czy ręcznik z kapturkiem sprawdzi się również w przypadku niemowlaka?

Ręcznik z kapturem dla niemowlaka to idealne rozwiązanie! Najwięcej ciepła ucieka przez głowę, jeśli więc chcesz zapewnić dziecku komfort, postaw na taki właśnie model. Dzięki niemu maluch nie odczuje różnicy temperatur po wyjęciu z kąpieli, więc rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej praktyczne niż tradycyjne ręczniki. Spokojnie możesz używać go już od pierwszych dni życia dziecka.

Zwróć uwagę na wielkość ręcznika

Podczas wyboru ręcznika z kapturem dla dzieci zwróć uwagę przede wszystkim na wielkość. W przypadku noworodków idealnie sprawdzi się ręcznik 70cm x 70cm. Będzie on wystarczająco duży, by otulić malucha po kąpieli. W przypadku większych dzieci postaw na większe, uniwersalne rozmiary, które są odpowiednie zarówno dla przedszkolaków jak i nieco starszych dzieci. Dzięki temu ręcznik posłuży ci na dłuższy czas a twoja pociecha szczelnie się nim okryje.

Materiał oraz motyw również mają znaczenie!

Zawsze zwracaj również uwagę na jakość bawełny frotte, z której został wykonany ręcznik. Powinna być ona miękka, by nie podrażnić skóry dziecka i by zapewnić mu komfort. Warto również zwrócić uwagę na wygląd – dobrze, aby ręcznik posiadał kolorowe motywy najlepiej z ulubionych bajek dziecka. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku przedszkolaków, gdyż posiadając taki ręcznik, każdy maluch z niecierpliwością będzie czekać na kolejną kąpiel. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie EMPIKu: https://www.empik.com/dziecko-i-mama/kapiel-dziecka/reczniki-dzieciece,42120213,s.

Ręcznik z kapturkiem to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku noworodków, jak i starszych dzieci. Zapewni on maluchowi odpowiedni komfort i sprawi, że dziecko nie odczuje różnicy temperatur po wyjściu z ciepłej wody. Taki ręcznik sprawdzi się również doskonale na plaży, gdyż uchroni dziecko przed wiatrem i zimnem. Pamiętaj, by zawsze wybierać odpowiedni rozmiar i zwracaj uwagę na jakość wykonania. Wybierz idealny ręcznik już dziś i zapewnij dziecku komfort!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here