Rewal, Raszyn i Rytro – co można w nich zobaczyć?

Te trzy miejscowości położone w różnych częściach Polski, każdego roku ściągają do siebie wielu turystów. Co można w nich zobaczyć? Jakimi atrakcjami mogą nas do siebie zachęcić?

Rewal – polska riwiera

Rewal to stosunkowo mała wieś, nielicząca nawet tysiąca mieszkańców. Ma zaledwie kilka kilometrów długości i coś, co ją wyróżnia, przepiękną plażę określaną wraz z kilkoma innymi tego typu miejscami, mianem polskiej riwiery. Bliskość morza i plaży sprawia, że Rewal niezmiennie jest na liście wielu turystów miejscem koniecznym do odwiedzenia. Można tam korzystać z typowych plażowych rozrywek, między innymi z siatkówki plażowej.

W Rewalu umiejscowiona została stacja Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, która kursuje z Gryfina do Pogorzelicy. Jest to jedna z największych atrakcji poza plażą, dzięki której można odwiedzić wiele pobliskich nadmorskich miejscowości, przykładowo Pobierowo. Noclegi w Rewalu można znaleźć w hotelu, w pensjonatach, domkach letniskowych czy też w prywatnych domkach gościnnych.

Niedaleko Rewalu, około 1,5 kilometra, znajduje się Trzęsacz. W tej miejscowości można natomiast podziwiać ruiny kościoła, powstałego blisko 600 lat temu. W pobliżu ruin znajduje się pomost widokowy, z którego można podziwiać okolicę.

Raszyn – ostoja przyrody

Raszyn jest miejscowością idealną dla osób, które poszukują przede wszystkim spokoju i możliwości odpoczynku wśród przyrody. Na terenie gminy Raszyn znajduje się rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie, obejmujący 110h. Noclegi w Raszynie zarezerwujesz w hotelach, pensjonatach oraz pokojach w domkach gościnnych.

W samym Raszynie, będącym siedzibą gminy, położona jest jedyna w Polsce Świątynia Sikhijska. W miejscowości tej znaleźć także możemy barokowy pałac z I połowy XVII wieku oraz zabytkowy kościół parafialny św. Szczepana. W czasie wojny z Austrią 19 kwietnia 1809 roku, na terenie gminy Raszyn stoczona została również jedna ze słynniejszych bitew Bitwa pod Raszynem. Na terenie rezerwatu obecnie stoi pomnik upamiętniający tę bitwę. Raszyn znajduje się w niedalekiej odległości od Warszawy, obfitującej w zabytki oraz kulturę.

Rytro dla miłośników gór

Rytro to górska miejscowość, położona w Beskidzie Sądeckim. Możemy na terenie tej miejscowości znaleźć zabytkowy zamek, obecnie w stanie ruiny. Odwiedzany niegdyś przez polskich królów, w tym również przez Kazimierza Wielkiego czy też Władysława Jagiełłę. Na terenie znajduje się także Popradzki Park Krajobrazowy oraz Parka Ekologiczny w Rytrze, atrakcje dla miłośników przyrody. Warte uwagi są tam również szlaki górskie, dla miłośników wędrówek. Noclegi Rytro to, prócz hoteli i pensjonatów, górskie wille, oferujące odpoczynek na łonie natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here