Warsztaty jogi - pomysł na weekend wyciszenia

W świecie, w którym prym wiodą pośpiech, stres, i goniące terminy każdy z nas czuje wypalenie, zmęczenie i brak energii. Życie w biegu sprawia, że coraz mniej mamy czasu na rozmowę z partnerem, spokojny posiłek, nie mówiąc już o wsłuchaniu się we własne ciało. Jak więc znaleźć równowagę w tym szalonym świecie?

Praktyka jogi

Joga w ostatnich czasach staje się coraz bardziej popularna, ponieważ może ją praktykować w zasadzie każdy. To zestaw ćwiczeń – pozycji, czyli asan, które sprawiają, że nasze ciało się rozciąga, pracują wszystkie mięśnie, otwierają się przykurcze, rozprostowuje się kręgosłup. W jodze to nie ruch jest najważniejszy, a oddech – asany płyną wraz z oddechem, dzięki czemu możemy osiągnąć głęboki relaks i odprężenie ciała. Możemy jogę praktykować kilka razy w tygodniu w szkołach jogi, które są w zasadzie już w każdym większym mieście w naszym kraju.  Bardzo dobrym wyborem są również wyjazdy z jogą organizowane przez większość szkół lub przez hotele.

Joga na wyjeździe

Wyjazdowe warsztaty jogi to niezapomniane przeżycie. Nie ważne, czy to tydzień czy tylko weekend, jest to czas dla Ciebie, bez zgiełku miasta, hałasu, bez deadlinów i pośpiechu. Czas ładowania wewnętrznych akumulatorów i odprężenia. Wyjazdy te organizowane są zazwyczaj w hotelach poza centrum miasta, gdzie króluje cisza i piękno przyrody. Podstawą planu warsztatów jest praktyka jogi, która odbywa się dwa lub trzy razy w ciągu dnia. Joga ma to do siebie, że na jednej sali treningowej mogą praktykować osoby na różnym poziomie zaawansowania, ponieważ asany mają różne warianty. To już do nauczyciela należy zadanie takiego doboru asan i ich wariantów, aby każdy jogin mógł odbyć pełną praktykę. Cudownym przeżyciem jest również joga w plenerze często organizowana podczas takich wyjazdów. Bo czy może być coś piękniejszego niż praktykowanie powitań słońca na polanie o poranku?

Nie tylko joga

Choć praktyka jest tu najważniejsza, to organizatorzy często urozmaicają programy warsztatów o dodatkowe zajęcia i atrakcje. Związane są one z kulturą wschodu, medycyną naturalną czy ziołolecznictwem. Mogą to na przykład być warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków czy koncert gongów i mis tybetańskich. Często też w hotelach, w których odbywają się warsztaty serwowana jest przepyszna kuchnia wegetariańska i wegańska. Bliskość przyrody, kuchnia, codzienna praktyka jog – wszystko to sprawia, że po takim wyjeździe odzyskamy przede wszystkim równowagę, uspokoimy umysł, zrelaksujemy ciało i nabierzemy sił na kolejne miesiące pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here