Urzeka swym pięknem i niezwykłym charakterem, zadziwia różnorodnością i pięknym otoczeniem. Architektura drewniana to ciekawa kolekcja zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Dla tych, których drewniane budowle oczarowały już dawno, kuszącym celem wycieczki będzie Podkarpacie. Ta kraina to liczne kościoły i cerkwie, które przed wiekami wznoszono właśnie z drewna. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Wśród tych miejscowości, którymi miłośników architektury drewnianej może zachwycić Podkarpacie, ważne miejsce zajmuje Dydnia. To ciekawa miejscowość w okolicy Dynowa, na terenie której czekają na nas niezwykłe atrakcje. Piękne krajobrazy sprawiają, że każdy doceni walory tego miejsca. A co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej części Podkarpacia?

Zabytkiem, z którego Dydnia może być wyjątkowo dumna, jest tutejsza plebania. Wzniesiona z drewna, jest ciekawym przykładem ludowej architektury z drugiej dekady XX wieku. Na czym polega wyjątkowość tego obiektu? Na stylu, w jakim wzniesiony został ten budynek. Plebania w Dydni to unikalny przykład stylu zakopiańskiego na terenie Podkarpacia, któremu w czasie wycieczki po tej krainie z pewnością warto się dokładniej przyjrzeć. Plebania ta ma wiele uroku, a jej frontowa elewacja może zachwycić każdego miłośnika drewnianej architektury. To wyjątkowy zabytek i jedna z największych osobliwości, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki Szlakiem Architektury Drewnianej na terenie województwa podkarpackiego.

http://czarodziejskieliny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here