Drottningholm to jedna z ciekawszych rezydencji, jakimi może się poszczycić Szwecja. Pałac ten znajduje się w okolicach Sztokholmu, zatem w czasie wycieczki do szwedzkiej stolicy warto pomyśleć o opracowaniu trasy w taki sposób, aby móc zwiedzić i ten ciekawy obiekt. Czy warto? Oto najważniejsze informacje na tego zabytku, którego znaczna popularność wynika m. in. z położenia w odległości 11 km od centrum Sztokholmu.
Pałac Drottningholm może się okazać ciekawym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii oraz dla tych, których fascynuje dawna architektura. Rezydencja ta wznosi się nad wodami jeziora Melar, a atrakcyjna okolica jest bez wątpienia ogromnym walorem pałacu. Turystów przyciąga również fakt, iż od 1981 roku pałac ten jest oficjalną siedzibą szwedzkiej rodziny królewskiej. Ta ciekawa rezydencja znana jest z ciekawej elewacji, choć największym zainteresowaniem cieszy się pałacowa klatka schodowa. Udekorowana wspaniałymi malowidłami, sama w sobie jest unikalnym dziełem sztuki.
Sam pałac nie jest jedyną atrakcją w tym miejscu. Drottningholm to spory kompleks, w skład którego wchodzą m. in. Teatr Dworski, Pawilon Chiński oraz Muzeum Teatralne. Dodatkową atrakcją są tu letnie turnieje rycerskie, będące wyjątkowym przeżyciem dla każdego miłośnika historii. Wielu wrażeń może też dostarczyć spacer po parku, który może się pochwalić malowniczym ogrodem francuskim oraz ciekawym Parkiem Wodnym.

http://www.innebrzmienia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here