Nie ulega wątpliwości, że mieszkanie, bez względu na jego wielkość, niemal dla każdego oznacza pewnego rodzaju azyl, w którym możemy się poczuć swobodnie i w pełni wypocząć. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy głośni sąsiedzi znacznie utrudniają relaks we własnych czterech ścianach. Na szczęście jest mnóstwo sposobów na kompleksowe i przede wszystkim skuteczne wyciszenie mieszkania w bloku.

Co w praktyce oznacza wyciszenie mieszkania?

W praktyce budowlanej wyróżnia się wygłuszenie i wytłumienie. Wbrew pozorom to wcale nie to samo. Wygłuszenie to pewnego rodzaju odizolowanie danego pomieszczenia od dźwięków, które można usłyszeć z zewnątrz. Z kolei wytłumienie „”opanowuje”” ten dźwięk, który już rozchodzi się po naszym pomieszczeniu.

Sprawdzone sposoby na wyciszenie mieszkania

Pierwszy sposób na wyciszenie mieszkania to wykorzystanie mat akustycznych. Dzięki nim bez problemu można wyciszyć pomieszczenie, a ich montaż jest stosunkowo prosty i bezproblemowy. Wystarczy kupić gotowe maty na podłogę i na ścianę, a następnie odpowiednio je położyć. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest cena.

Ekrany akustyczne to kolejna metoda na wyciszenie mieszkania. Produkt ten jest zaliczany do bardzo szybkich w montażu i niewymagających zbyt dużych nakładów finansowych. Warto jednak pamiętać, że należy je zamontować w ścianie, a nie na jej powierzchni, co oznacza znacznie większy bałagan.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Należy jednak pamiętać, że bez względu na to, jaki rodzaj wyciszenia wybierzemy, najważniejszą sprawą jest montaż. Izolacja położona bez odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności może się okazać niefunkcjonalna.
Zawsze można również zainwestować w dodatkowe elementy dekoracyjne, które w dużej mierze pozwalają na wyciszenie mieszkania tj. grube zasłony czy duża ilość poduszek ozdobnych.

Bez wątpienia istnieje mnóstwo interesujących metod na pozbycie się kłopotliwych i męczących dźwięków dochodzących zza ściany. Z pewnością warto wyciszyć mieszkanie, aby zyskać spokój i możliwość relaksu oraz odprężenia po całym dniu.

http://www.home-bazaar.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here