Wydaje ci się, że bezpieczny parking przy lotnisku to ogromny koszt, więc lepiej zostawić auto w domu i wydać kilkadziesiąt złotych na taksówkę bądź męczyć się komunikacją zbiorową? Okazuje się, że jeśli poświęcisz na szukanie parkingu 15 minut, możesz znaleźć ofertę bezpieczną dla twojego auta i lekką dla portfela.

Parking przy lotnisku – od czego zależy cena?

Wydawałoby się, że cena za parking powinna zależeć od jego lokalizacji, jakości miejsca parkingowego oraz poziomu bezpieczeństwa. W przypadku parkingów przylotniskowych zaledwie jakość miejsca parkingowego w jakimkolwiek stopniu wpływa na cenę. Zadaszone miejsce na parkingu przy lotnisku jest wyraźnie droższe.

Poza tym, szybka analiza ofert parkingów przy lotniskach pokazuje, że nie ma tak naprawdę znaczenia dla ceny za parking to, czy jest on zlokalizowany 1 czy 2 km od lotniska. Tak naprawdę, odległość ta dla przeciętnego użytkownika również nie ma znaczenia, bo każdy z parkingów oferuje bezpłatny transfer na lotnisko.

Najciekawsze obserwacje dotyczą parkingów strzeżonych i dozorowanych. Wydawałoby się oczywiste, że będzie między nimi różnica w cenie – w końcu strzeżony parking przy lotnisku zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Tu czeka nas jednak niespodzianka – za zaledwie kilkanaście złotych można znaleźć parking na kilka dni, który pozwoli nam na bezpieczne pozostawienie samochodu. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Jak oszczędzić na postoju parkując na lotnisko?

Nie jedź w ciemno – obejrzyj wcześniej oferty w internecie i porównaj ceny.

Zwracaj uwagę na status parkingu – nie zawsze jest wyraźnie opisany, ale zawsze w regulaminie parkingu właściciel podaje status parkingu bądź informuje o tym, że parking jest ogrodzony, monitorowany i ubezpieczony. Jeśli tych informacji nie ma, nie rezerwuj parkingu, bo może się okazać, że jest to parking jedynie dozorowany.

Sprawdź dokładnie ceny – między poszczególnymi ofertami występują spore różnice i może okazać się, że najtańszy parking na lotnisku w ujęciu za 2-3 dni, nie jest już wcale taki tani, jeśli masz zostawić auto na tydzień.

Zwracaj uwagę na promocje – niekiedy na stronach internetowych podawane są ceny już nieaktualne – upewnij się, że wiesz, jaka cena będzie cię obowiązywać.

Zarezerwuj miejsce, by mieć pewność tego, jaką cenę zapłacisz oraz tego, że miejsce na pewno się znajdzie.

Strzeżony parking przy lotnisku nie musi być drogi, ale nie pozostawiaj wyboru przypadkowi. Zdaj się na sprawdzoną ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here