Łazienka i porządek to powinny być synonimy. Po pierwsze dlatego, że dość ograniczona przestrzeń oraz charakter tego wnętrza aż zachęcają do tego, by do minimum ograniczyć ilość przedmiotów i drobiazgów Z drugiej strony łazienka kojarzy nam się z higieną i estetyką, więc już z założenia powinna takie wrażenie sprawiać od samego początku. Większość z nas zatem inwestuje w meble po to, by pochować wszystkie drobiazgi, kosmetyki czy środki czystości. A praktyka pokazuje, że potrafimy mieć ich naprawdę sporo.

Dobrze dobrane meble

Idealne meble łazienkowe Oristo to kompromis między funkcjonalnością, jakością i estetyką. Dlatego właśnie tak świetnie się prezentują i tak często po różne modele tej marki sięgamy. Ciekawym pomysłem jest umiejscowienie umywalki na długim blacie, co pozwala mieć pod ręką wszystkie ważne akcesoria. Pod spodem warto zamontować szafkę łazienkową z szufladami a z boku z odpowiednimi półkami. Umywalka to przestrzeń centralna, więc warto zadbać o to, by właśnie przy niej znajdowało się jak najwięcej rzeczy, których potrzebujemy. Przy planowaniu oczywiście należy wziąć pod uwagę ergonomię przestrzeni i pewnego rodzaju funkcjonalność, która pozwala bezkolizyjnie korzystać ze wszystkich miejsc. Z założenia bowiem wysokość umywalki powinna się mieścić w widełkach 75-80 cm, a przed nią musimy zabezpieczyć około 70 cm wolnej przestrzeni. Niektórzy potrzebują jej jednak ponad metr. Warto te parametry dostosować do nas. Jeśli w mieszkaniu przebywają wysokie osoby, można zdecydować się na podwyższenie standardowej wysokości. Jeśli mieszkamy z dziećmi lub z osobami starszymi, koniecznie weźmy te aspekty pod uwagę, ponieważ potrzebują oni innej, dostosowanej przestrzeni. O tych wszystkich aspektach musimy pamiętać, nawet gdy montujemy lustro.

Małe przestrzenie

Urządzenie małej łazienki jest wymagającym przedsięwzięciem. Warto sięgnąć po meble podwieszane, które nadadzą całości lekkości oraz pomogą zachować czystość. W takich wnętrzach świetnie wyglądają również umywalki, które osadza się na blacie. Dzięki takim rozwiązaniom otrzymujemy dużo tak potrzebnej przestrzeni. Poza tym w aranżacjach niewielkich przestrzeni ważną rolę będzie grać światło i kolor. Wybór jasnych barw o wysokim połysku oraz zainstalowanie odpowiednich puntów świetlnych i dużych luster optycznie powiększy nawet małą łazienkę oraz może pomóc nadać jej inny kształt. Tutaj niebagatelną role będą grały kontrasty i kształt oraz wielkość kafelków. Meble podkreślą ten charakter i co ważne, pomogą zachować ład tak niezbędny w mini łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here