Tajemnica popularności Gubałówki

Żaden wielbiciel gór nie może zaprzeczyć temu, że aby poznać podhalański klimat i poczuć tatrzańską atmosferę, trzeba udać się do Zakopanego. Ta stolica polskich Tatr ma do zaoferowania turystom całe mnóstwo atrakcji oraz walorów przyrodniczych. Nie bez powodu jednym z najczęściej odwiedzanych tam miejsc jest Gubałówka. W czym tkwi sekret popularności tego ważnego punktu na mapie Zakopanego?

Dlaczego Gubałówka cieszy się taką popularnością wśród turystów?

Gubałówka to góra, która wznosi się na wysokości 1 126 m n.p.m. Ponadto znajduje się w miejscu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Zakopane. Z jej szczytu można zobaczyć także panoramę polskich i części słowackich Tatr. Dlatego też jest ona dobrym początkiem zwiedzania całego regionu.

Niemalejąca popularność Gubałówki wynika również z tego, że łatwo tam dotrzeć. Na szczyt góry można dotrzeć bardzo dobrze oznakowanym szlakiem, który prowadzi z Krupówek – najbardziej znanej ulicy Zakopanego. Osoby lubiące piesze wycieczki, mogą dotrzeć tam na własnych nogach. Jednak także ci, którzy nie do końca są przekonani do wspinaczki, mają możliwość podziwiania panoramy miasta. Na szczyt Gubałówki można wjechać kolejką linową, która została uruchomiona w 1938 roku. Jej trasa ma długość nieco ponad 1300 m i można ją tym sposobem pokonać w kilka minut. Kolejka ta w ciągu godziny jest w stanie przetransportować na szczyt niemal 2000 osób!

Jakie atrakcje czekają na turystów na Gubałówce?

Największym atutem Gubałówki są oczywiście nietuzinkowe widoki i krajobrazy. Mimo tego ci, którzy liczą na więcej atrakcji, na pewno nie zawiodą się po dotarciu na jej szczyt.

Gubałówka to dobre miejsce na zrobienie zakupów i wybranie pamiątek. Stragany i kramy ciągną się przez wiele kilometrów. Można też tam zjeść obiad, napić się grzanego wina czy skosztować ciepłych oscypków.

Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu snowpark otwarty w okresie zimowy. W innych porach roku najmłodsi mogą oddać się zabawie na jednym z placów zabaw. Poza tym niezapomnianą przygodą będzie przejażdżka kolejką grawitacyjną. Pojazd ten osiąga prędkość od 25 km/h. Jest to sposób na podziwianie widoków Tatr z innej perspektywy oraz szansa na poczucie zastrzyku adrenaliny.

Planując pobyt w Zakopanem warto zarezerwować pobyt w miejscu, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie jego największych atrakcji – na przykład Gubałówki. Do takich miejsc można zaliczyć między innymi JLS Apartamenty. Znajdujące się apartamenty pod Gubałówką to idealny pomysł na wypoczynek ze względu na ich standard oraz bliskość tej wyjątkowej góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here