Tanie podróżowanie z dziećmi
źródło zdjęcia: https://stocksnap.io/photo/2BCPJOPH7T

Podróże zazwyczaj wiążą się z mniejszymi albo większymi kosztami. Jednak podróże z dziećmi kosztują więcej. Warto naszym pociechom pokazywać nowe miejsca. Jak tanio podróżować z dziećmi? O tym wszystkim przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Koszty transportu   

Jedną z możliwość tańszego podróżowania jest obniżenie kosztów transportu. Jak to zrobić? Przykładowo można skorzystać z promocji, o które warto dopytywać się w kasach na dworcach kolejowych. Fajną opcją są bilety weekendowe, które dają możliwość podróżowania wieloma pociągami w weekend. Innym rozwiązaniem jest wspólna podróż ze znajomymi, co zmniejsza znacznie koszty podróży.    

 

Koszty noclegu    

Kolejne wydatki, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to koszt noclegu. To bardzo ważny element podróżowania. Konieczne jest znalezienie nie tylko atrakcyjnego miejsca, ale także w korzystnej cenie. Noclegu warto poszukać w obiektach agroturystycznych, które są przyjazne dla rodzin z dziećmi. Inne rozwiązanie to poszukanie bazy, na której będziemy mogli rozbić namiot. Jest to niedrogie, a niekiedy w pełni darmowe. Nocowanie pod namiotem sprawi frajdę nie tylko naszym pociechom, ale także nam samym. Musimy pamiętać, że taki nocleg wymaga posiadania kilku rzeczy, a więc namiotu, materacy, karimaty, śpiworów i naczyń turystycznych. Wspólne rozkładanie namiotu sprzyja rozmowom, a więc zacieśnianiu więzów rodzinnych.    

 

Koszty wyżywienia  

Kolejną możliwość obniżenia kosztów stanowi wyżywienie. Na pierwsze dni możemy je przygotować w domu, a następnie sami sobie gotować, co znacznie obniży koszty. Potrzebny nam jedynie palnik turystyczny. Atrakcją podczas podróży może być także ognisko. Kiełbaski i pieczone ziemniaki na długo pozostaną w naszej pamięci.   

 

Koszty atrakcji   

Poszukajmy także darmowych atrakcji. Przykładowo, dzieci do lat 7 mogą za darmo wejść do parków narodowych. Pamiętajmy także, że dla dzieciaków atrakcją jest także zbieranie kasztanów, spacer po lesie czy gra terenowa.    

 

Tanie podróżowanie z dziećmi?  

Tanie podróże z dziećmi wydaje się nam niemal niemożliwe. Zapewniamy, że jest to możliwe. Wymaga to odpowiedniego planowania wydatków. Jednak radość naszych pociech zrekompensuje ten trud.     

Dzieci wiele uczą się podczas podróżowania i stają się otwarte na świat. To chyba największe podziękowanie, jakie możemy uzyskać.    

 

Finansowanie podróży   

Naszym marzeniem są podróże… Jednak nie mamy zbyt dużo środków finansowych na ten cel. Nie rezygnujmy z naszych marzeń. Pomocne mogą pożyczki przez Internet oferowane przez instytucje pozabankowe, dowiedz się więcej na proficredit.pl. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości. Podchodźmy do nich rozsądnie i odpowiedzialnie. Upewnijmy się także, że będziemy w stanie spłacić pożyczki przez Internet i nie obciążą one zbyt bardzo naszego budżetu domowego.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here