W ostatnich dekadach medycyna przeżyła wiele rewolucji, których wynikiem były znaczące zmiany w tym jak wygląda opieka nad pacjentem oraz to w jaki sposób diagnozuje się poszczególne schorzenia. Opracowanych zostało dziesiątki nowych testów, które pozwalają na szybkie dojście do prawidłowej diagnozy. Jonogram, histeroskopia, gazometria… badań medycznych dostępnych dla każdego pacjenta jest wiele. Niektóre z nich dają mniej lub bardziej definitywne wyniki, jednakże w przypadku takiego badania jak gazometria, można mieć pewność, że uzyskane wyniki będą z całą pewnością odpowiadały rzeczywistości.
Gazometria jest badaniem, które pozwala na zbadanie poziomu poszczególnych gazów we krwi. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, czy osoba zmaga się ze schorzeniami układu oddechowego. Wśród tych schorzeń można wymienić między innymi takie choroby jak astma. Gazometria pozwala też zbadać pH krwi. Jeżeli pH krwi różni się od ogólnie przyjętej normy, oznacza to, że zaburzona jest równowaga zasadowo-kwasowa, która może być objawem wielu poważnych zmian w organizmie.
Gazometria jest wykonywana poprzez zbadanie małej próbki krwi pobranej z tętnicy. Jest to zatem metoda bardzo mało inwazyjna, podobnie jak wiele innych nowoczesnych testów medycznych. Możliwość szybkiego wykonywania badania i uzyskanie dokładnych wyników to jedne z wielu zalet, jakimi mogą pochwalić się tego typu testy diagnostyczne. Sprawia to, że wszelkie problemy medyczne mogą być sprawnie zdiagnozowane, a pacjent ma szansę szybciej powrócić do zdrowia.

http://www.derm-art.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here