Usługi księgowe świadczone przez najlepsze biuro rachunkowe z Poznania

Duża liczba firm świadcząca usługi księgowe może wprawić w zakłopotanie. Jak podjąć właściwą decyzję? Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego z Poznania? Na jakie usługi należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania pomocy z księgowości?

Cechy najlepszego biura rachunkowego

Powiedzenie „im więcej, tym lepiej” niekoniecznie musi się sprawdzić przy poszukiwaniach biura rachunkowego. Przy dużej ilości ofert związanych ze wsparciem księgowości można niezwykle łatwo natrafić na firmę, która pozornie wydaje się profesjonalna. Ładnie wyglądająca strona internetowa to nie wszystko! Warto wiedzieć, co wyróżnia prawdziwych specjalistów, zwłaszcza że w grę wchodzi powierzenie finansów własnej działalności gospodarczej.

Do najważniejszych cech profesjonalnego biura rachunkowego należą:

 • posiadanie Świadectwa Kwalifikacyjnego, które jest swego rodzaju certyfikatem potwierdzającym umiejętności teoretyczne i praktyczne księgowych;
 • posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – dobrze jest znać jego wartość i zakres;
 • odpowiednie procedury dotyczące skutecznej ochrony powierzonych danych osobowych;
 • właściwy sposób przechowywania i archiwizowania niezbędnej dokumentacji, którą co miesiąc będzie dostarczać klient;
 • pozytywne opinie wśród dotychczasowych klientów;
 • profesjonalna kadra i przede wszystkim doświadczenie we współpracy z firmami różnego formatu (począwszy od mikro przedsiębiorstw przez małe, a skończywszy na średnich, a nawet dużych firmach).

Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?

Profesjonalne biuro rachunkowe zapewnia przedsiębiorcom kompleksową usługę, której cena jest ustalana indywidualnie do aktualnych potrzeb. Finalne koszty mogą być różne. Są uzależnione od szeregu kwestii: począwszy od liczby zatrudnionych pracowników, przez formę rozliczenia podatku oraz liczbę faktur, a skończywszy na samym charakterze firmy (np. jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne, jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością czy komandytowe).

Niejednokrotnie pracownicy biura rachunkowego pomagają przedsiębiorcom w dokonaniu wyboru odpowiedniej usługi i jej zakresu. Biura rachunkowe obsługujące podmioty gospodarcze świadczą usługę outsourcingu działu księgowego. Mogą zajmować się kompleksową obsługą księgową i kadrowo-płacową, jak również stanowić wsparcie w bieżącej obsłudze rachunkowej firmy.

Jakie obowiązki może spełniać biuro rachunkowe?

Najlepsze biura rachunkowe świadczą usługi księgowe na najwyższym poziomie. Rzetelnie, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i w terminie:

 • rozliczają firmy które wybrały ryczałt ewidencjonowany jako formę opodatkowania;
 • prowadzą księgi rachunkowe (tzw. pełną księgowość);
 • rozliczają podatkowe księgi przychodów i rozchodów (kpir);
 • świadczą kompleksową obsługę kadrowo-płacowa dostosowaną do wielkości i charakteru przedsiębiorstwa;
 • przygotowują odpowiednie deklaracje (np. PIT) i dokumenty do urzędów (np. urzędu skarbowego, ZUS);
 • prowadzą niezbędną dokumentację firmową w szeroko pojętym zakresie księgowo-kadrowym;
 • oferują doradztwo księgowe i kadrowo-płacowe w ramach świadczonej usługi.

Co można zyskać dzięki profesjonalnemu biurowi rachunkowemu?

Dzięki korzystaniu z usług profesjonalnego biura rachunkowego można przede wszystkim zyskać dodatkowy czas i energię na rozwój firmy. Właściciele firm mogą bez najmniejszych oporów skoncentrować się na zarządzaniu własnym biznesem i wdrażać nowe pomysły, które pomogą m.in. zwiększyć sprzedaż, poprawić wizerunek, czy wejść na nowy rynek.

Ponadto biura rachunkowe umożliwią zaoszczędzenie pieniędzy, które niejednokrotnie mogą zostać zaprzepaszczone np. przez zbyt późne wysłanie odpowiednich dokumentów lub nieznajomość przepisów prawa. Profesjonalni księgowi dzięki znajomości prawa podatkowego mogą wykorzystać przepisy do zapewnienia firmie korzystnych rozwiązań i ograniczenia kosztów.

W jaki sposób znaleźć najlepsze biuro rachunkowe w Poznaniu?

Poszukiwania na poznańskim rynku usług księgowych mogą wydawać się trudne, ale to tylko pozory. Dzięki Internetowi i wpisaniu odpowiednich fraz można niezwykle łatwo znaleźć firmę, której usługi okażą się niebywale pomocne podczas prowadzenia biznesu.

Wszystko jest uzależnione od precyzji przygotowanego zapytania. Przy formułowaniu zapytania do wyszukiwarki, zawsze warto dodać nazwę miasta, co ułatwi odszukanie odpowiedniej strony firmowej. Przykładem ogólnego zapytania w wyszukiwarce może być fraza „poznań biuro rachunkowe”, natomiast bardziej szczegółowymi są np.: „rozliczanie pit poznań” czy „pełna księgowość poznań”.

W stolicy Wielkopolski można również postawić na sprawdzone i doświadczone biuro rachunkowe, z którego usług korzysta wiele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jest nim: AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Poniżej zaprezentowane dane kontaktowe do w/w biura rachunkowego:

 1. lokalizacja: ul. Wojciecha Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
 2. telefon: +48 601 781 634
 3. e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
 4. strona internetowa: www.biurorachunkowe-poznan.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here