broker

Broker zawodowy i agent ubezpieczeniowy są to dwa zawody mające podobno nazwę, która bardzo często jest ze sobą mylone. Musimy wiedzieć jednak, że choć oba i przedstawiciele tych zawodów zajmują się tematyką ubezpieczeń, nie reprezentują takich samych stron. Agent ubezpieczeniowy jest to osoba zajmująca się pozyskiwanie klientów, ale pracuję dla towarzystwa ubezpieczeniowego i ich interesy reprezentuje. Broker ubezpieczeniowy działa na innej zasadzie. Jego szefem jest klient, który poszukuje ubezpieczenia na najkorzystniejszych warunkach. Tym właśnie zajmuje się broker, który działa w interesie klienta, a nie ubezpieczalni. W jaki sposób zostać osobą wykonującą takie czynności? Jakie wykształcenie jest wymagane do podjęcia się pracy brokera ubezpieczeniowego? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/broker-ubezpieczeniowy-a-agent-ubezpieczeniowy-jak-zostac-brokerem-ubezpieczeniowym/

Wykształcenie zawodowe brokera ubezpieczeniowego

Nie ma formalnych wymogów co do tego, Jakie wykształcenie powinniśmy mieć, aby zostać brokerem ubezpieczeniowym. Musi być to jednak minimum wykształcenie na poziomie średnim. Istotna jest wiedza na temat ubezpieczeń, psychologii biznesu oraz uwarunkowań prawnych. Dodaj przygotowanie w tej dziedzinie dadzą nam studia wyższe dotyczące tematyki prawnej, finansowej lub ekonomicznej. Możemy też oczywiście kształcić się samodzielnie, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach.

Jakie są wymagania wstępne do pracy jako broker ubezpieczeniowy?

Aby podjąć takiej pracy musimy być przede wszystkim osobami pełnoletnimi o stałym miejscu zameldowania znajdującym się na terenie naszego kraju. Nie możemy być również pozbawieni zdolności do czynności prawnych, ani być skazanie prawomocnym wyrokiem. Szczególnie tyczy się do przestępstw związanych dziedziną karną skarbową, przeciwko mieniu trzy wiarygodności dokumentów. Prawdopodobnie nieakceptowalny jest też składanie fałszywych oświadczeń w przeszłości.

Oprócz tego Musimy złożyć rękojmię oraz posiadać wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej z tytułu działalności brokera. Aby móc starać się o uprawnienia na takim stanowisku musimy wcześniej przepracować minimum 2 lata w branży.

Broker ubezpieczeniowy – jak zdobyć uprawnienia?

Najtrudniejszym momentem jest specjalny Egzamin dla Brokerów Ubezpieczeniowych. Organizowany jest on przez KNF dwa razy w roku. W komisji egzaminacyjnej znajdują się osoby wydelegowane przez ministra zajmującego się finansami. Egzamin posiada formę testową. Jego pomyślne zdanie jest to przełomowy krok na drodze do zostania brokerem ubezpieczeniowym.

Zobacz też: http://www.poczujnature.pl/strazak-jak-wyglada-praca-w-takim-zawodzie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here