Zepsuty samochód podczas wakacji

Wyobraź to sobie. Wyjeżdżasz wraz z rodziną na wakacje, jesteś już w połowie drogi do celu, i Twoje auto odmawia posłuszeństwa. Co robisz? Zakładając, że sytuacja miała miejsce w niedalekiej odległości od domu, rodziny lub znajomych, z pewnością zadzwonisz po kogoś, kto pomoże odholować auto do mechanika. Jeżeli korzystasz z wyższego pakietu assistance to z pewnością zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela z prośbą o podstawienie samochodu zastępczego. A co jeżeli samochód zepsuje się „nie tam gdzie powinien”, czyli w jakimś mniej zaludnionym miejscu, a Ty nie dysponujesz odpowiednim ubezpieczeniem?

Zepsuty samochód podczas wakacji to jeden z powszechnym tematów. Choć zwykle dotyczy pojazdów starszych, to nie ma na to reguły. Może dotyczyć również samochodów, które świeżo wyjechały z salonu. Bez względu na rodzaj usterki oraz jej miejsce, konieczna jest każdorazowo wizyta w serwisie (np. warsztacie samochodowym czy u wulkanizatora).

Samochód zepsuł się, co robić?

Kiedy samochód zepsuje się podczas wakacyjnych wojaży, w pierwszej kolejności nie wolno dać się ponieść emocjom. Panika oraz nerwy nie będą pomocne. Opanowanie jest na wagę złota. W pierwszej kolejności należy ubrać odblaskową kamizelkę (powinniśmy mieć ją zawsze „pod ręką” w samochodzie), przekręcić kluczyk w stacyjce aby wyłączyć pojazd, a następnie bezpiecznie opuścić go. Za samochodem, w odpowiedniej odległości, należy umieścić trójkąt ostrzegawczy. W miarę możliwości oraz w zależności od wstępnej diagnozy usterki, należy samochód usunąć z drogi, np. poprzez przepchanie go na pobocze.

Zakładając, że nie dysponujemy odpowiednim pakietem assistance oraz w pobliżu nie znajduje się nikt kogo znamy, w dalszej kolejności należy skontaktować się z autopomocą (lawetą) lub znaleźć w internecie numer do najbliższego warsztatu mechanicznego. Warto poszukiwanie pomocy zacząć od warsztatu, gdyż częstokroć tego typu przedsiębiorcy dysponują własną lawetą lub współpracują z kimś, dzięki czemu koszt transportu może być nieco niższy niż szukając kogoś samodzielnie.

Warsztat samochodowy nie dysponuje odpowiednim sprzętem. I co teraz?

„Złośliwość rzeczy martwych” to często przytaczane powiedzenie przez osoby, którym zepsuł się samochód podczas wyjazdu na wakacje. Natomiast o prawdziwym pechu można mówić wtedy, kiedy warsztat samochodowy nie dysponuje odpowiednimi narzędziami lub dostępem do części, tudzież kiedy na ich dostawę będzie trzeba czekać więcej niż kilka dni roboczych. Co wtedy?

Tu z pomocą może przyjść platforma WOOPauto. Jest to polski serwis internetowy działający pod adresem woopauto.com. Jego oferta i asortyment są skierowane do właścicieli serwisów samochodowych (od warsztatów mechanicznych, przez lakierników, po wulkanizatorów i serwisy klimatyzacji). WOOP (bo tak powszechnie nazywana jest ta platforma internetowa) umożliwia zakup części samochodowych, narzędzi, normaliów i specjalistycznego sprzętu stanowiącego wyposażenie warsztatów bezpośrednio od producentów oraz ich głównych importerów i dystrybutorów.

Zamówienia realizowane są niezwłocznie, zaś sama cena nabywanych towarów jest dużo niższa niż w przypadku tradycyjnych hurtowni samochodowych, stacjonarnych i internetowych sklepów motoryzacyjnych oraz specjalistycznych firm trudniących się wyposażeniem warsztatów. Zauważalnie niższa cena oraz szybsza dostawa wynika z tego, iż ograniczona jest liczba pośredników w sprzedaży. To realna oszczędność, z której warto skorzystać.

Jest to również jest w interesie klienta, aby mechanikowi powiedzieć o istnieniu takiej platformy sprzedażowej. Właściciel serwisu nie będzie mieć problemów z rejestracją swojego konta w niniejszym marketplace, zwłaszcza że platforma działa praktycznie analogicznie jak każdy inny sklep motoryzacyjny online.

W przypadku awarii samochodu dokonanie zamówienia przez WOOPauto może okazać się zbawienne. Potencjalnie popsuty wakacyjny wyjazd może szybko zostać przywrócony na właściwy tor. Warto więc o tym pamiętać i zamiast załamywać ręce i lamentować, zasugerować mechanikowi skorzystanie z zamówienia części, narzędzi i niezbędnych sprzętów warsztatowych poprzez woopauto.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here