Wakacje i wczasy w Sorbinowie

Sarbinowo nie należy do znanych miejscowości, jednak oferuje ciekawe atrakcje i przyjemny dla zdrowia klimat. Na wczasy wybierają się tutaj zwykle te osoby, które nie lubią co roku odwiedzać najpopularniejszych miast i chcą zaznać spokoju na łonie natury. W Sarbinowie można nacieszyć się bliskością morza i spędzić czas w nieco staroświeckim stylu. Wśród klifów i pochyłych sosen kryją się piękne plaże, a temu wszystkiemu przygląda się częściowo zabytkowa architektura miejscowości.

Położenie Sarbinowa

Sarbinowo leży w północno-zachodniej części kraju, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Tereny nadmorskie to głównie plaże i klify oraz mur oporowy. Miejscowość niegdyś znajdowała się nieco dalej, ale przez lata wskutek erozji odległość od morza znacznie się zmniejszyła. Kraina geograficzna, na obszarze której znajduje się Sarbinowo, to Pobrzeże Słowińskie.

Walory Sarbinowa

Miejscowość ma charakter letniskowy, rybacki. Niektórzy bywający tutaj twierdzą, że czuli „zew przygody” niczym bohaterowie dawnych książek dla młodzieży. Dużo jest obszarów, które cieszą oko i serce brakiem śladów cywilizacji, dzięki temu wakacje mają szansę być naprawdę udane, jedyne w swoim rodzaju. Do tego trzeba dodać, że choć Sarbinowo jest niewielkie i niezbyt gwarne, turyści nie mają problemów ani z dojazdem, ani ze znalezieniem wygodnego zakwaterowania. Małe rozmiary miejscowości ułatwiają dotarcie do każdego z wyznaczonych celów.

Lokalne atrakcje

Planując wczasy w Sarbinowie, można skupić się niemalże w zupełności na swobodnym wypoczynku i cieszeniu się niezmąconą ciszą na łonie natury. Całe wakacje błogiego lenistwa na plaży mogłyby się jednak okazać zbyt nudne, dlatego też przynajmniej kilka dni pobytu warto spędzić na zwiedzaniu lokalnych atrakcji. Zabudowa miejscowości ma po części charakter zabytkowy, istnieje tu kilka obiektów wpisanych do rejestru zabytków – m.in. chałupa dębowa z trzcinowym dachem pochodząca z 1804 roku. Inne budynki warte obejrzenia są nieco młodsze, ale równie dobrze dokumentują to, jak kiedyś mieszkano na wsiach i w małych miasteczkach o charakterze rybackim. Zwiedzić warto również tutejszy kościół wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku. Świątynia ma wieżę wyróżniającą się w krajobrazie Sarbinowa, ciekawe witraże i nie tylko.

Wioska jest niewielka, dlatego można np. połączyć pobyt tutaj ze zwiedzaniem innych nadmorskich miejscowości (wśród nich może być chociażby nieopodal położony Pękalin). Atrakcje w Sarbinowie to nie tylko obiekty mieszkalne i użytkowe, dlatego też na odwiedzinach skorzystają zwłaszcza miłośnicy spacerów, natury i podziwiania widoków. Na uwagę zasługują plaże lubiane przez turystów, a będąc tam nie sposób pominąć kąpieliska „Sarbinowo 213”. Woda w obrębie kąpieliska jest bardzo czysta i zachęca do kąpieli szczególnie w sezonie, gdy panują wysokie temperatury.

Baza noclegowa

Jak na tak małą miejscowość, turyści mają do dyspozycji bardzo dużo obiektów noclegowych – według aktualnych danych jest ich ponad trzysta. Jest w czym wybierać, zwłaszcza że z reguły można wesprzeć się źródłami internetowymi. Nocleg w Sarbinowie zapewnią liczne domki letniskowe, które gwarantują największy kontakt z naturą, są ulokowane tak, by goście mieli blisko do plaży i centrum wsi, jak również mogli ciągle podziwiać piękne widoki. Są również pokoje do wynajęcia, pensjonaty oraz miejsca na polach namiotowych, jeśli komuś zamarzą się takie wakacje.

Podsumowanie

Wypoczynek w Sarbinowie kojarzy się z czasem beztroskiego dzieciństwa. Miejscowość obfituje w piękne widoki, można oddychać świeżym powietrzem, a nocą usiąść przy ognisku. Dzięki dużej ilości placówek z możliwością noclegu, każdy turysta bez problemów znajdzie dla siebie lokum. Aktualne oferty można zweryfikować na stronie internetowej Przymorzu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here