Chcesz spędzić romantyczny weekend we dwoje? Wybierz się do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska czeka mnóstwo atrakcji, które sprawią, że weekend ten będzie niezapomniany.

Wyspa zaprasza

Najstarszą częścią Wrocławia jest Ostrów Tumski. Prowadzi na niego malowniczy Most Tumski. Kilkadziesiąt lat temu nosił nazwę Mostu Katedralnego (od gotyckiej katedry świętego Jana Chrzciciela), dzisiaj jest Wrocławianie często nazywają go Mostem Zakochanych. Skąd ta nazwa? Wrocław bardzo często porównywany jest z włoską Wenecją. Podobnie jak Wenecja ma swój Most Westchnień, tak i Wrocław ma Most Zakochanych. Słynny w całej Polsce Most Tumski zaczęto nazywać Mostem Zakochanym w 2008 roku. Wtedy to wzorem mostu z Włoch zakochani zaczęli na nim zawieszać kłódki – symbol wiecznej miłości. Wieczorny spacer na wyspę odbywa się w niezwykle romantycznej scenerii: most i uliczki Ostrowa Tumskiego oświetla ciepły blask gazowych latarni. Uwagę przyciąga także pięknie iluminowana katedra.

Szukajcie krasnali

Na ulicach miasta ustawiono około 300 figurek krasnali. Tropienie skrzatów to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Podążając ich tropem można zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc w mieście. Skrzaty stały się tak dużą atrakcją dla dzieci, ale także dla trochę starszych turystów, że organizuje się nawet specjalne wycieczki ich szlakiem. Figurek krasnali przybywa każdego roku, ich poszukiwanie to świetna zabawa.

Wrocławskie pomniki

Najsłynniejszy z nich to znajdujący się w południowej pierzei Rynku pomnik Aleksandra Fredry. To ulubione miejsce spotkań mieszkańców Wrocławia i turystów. Łupem psotników bardzo często pada trzymane przez pisarza pióra. Innym słynnym wrocławskim pomnikiem jest figura pijaka i jego żony trzymającej w dłoni trzewik. Ten zadziwiający pomnik, a właściwie rzeźba, znajduje się nad wejściem do Piwnicy Świdnickiej. Piwnica Świdnicka to najstarsza piwiarnia we Wrocławiu. Jest jednym z symboli stolicy Dolnego Śląska.

Apartament: pomysł na nocleg

Przyjeżdżając na weekend do Wrocławia koniecznie trzeba pomyśleć o noclegu. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Idealnym rozwiązaniem dla dwojga jest wynajęcie apartamentu. Do wyboru zakochani mają między innymi apartamenty położone w sercu miasta. Każdy z nich składa się nie tylko z pokoi (2-3), ale także salonu i kuchni. Apartamenty są komfortowo wyposażone, w kuchni znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęty, które umożliwią przygotowanie romantycznej kolacji przy świecach. Apartamenty Wrocławskie zapewniają o wiele większą prywatność niż pokoje hotelowe. Goście, którzy wybiorą noclegi w apartamencie przy kolejnej wizycie we Wrocławiu nie szukają innych opcji noclegu, zawsze wracają ponownie. Ogromnym atutem apartamentów są niższe ceny niż w hotelach. Nic więc dziwnego, że bardzo często wybierane są przez ludzi bardzo młodych, którzy z reguły nie dysponują dużymi pieniędzmi. Wybierając nocleg w apartamentach mogą trochę zaoszczędzić, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na przykład na prezent dla ukochanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here