Jednym z polskich miast licznie odwiedzanych przez krajowych i zagranicznych turystów jest Wrocław. To miasto, które warto odwiedzić także z dziećmi, na które czeka tutaj naprawdę bardzo duża liczba atrakcji.

Ogród zoologiczny plus Afrykarium

To atrakcja, która na pewno spodoba się wszystkim dzieciom niezależnie od tego w jakim są wieku. Słonie, lwy, tygrysy, żyrafy to tylko bardzo skromna część zwierząt, które można podziwiać we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Z kolei w Afrykarium czeka wspaniały podwodny świat Czarnego Lądu. W akwariach i basenach (jest ich w sumie 21) żyją nie tylko ryby, ale także mureny, krokodyle, żółwie i mnóstwo innych gatunków zwierząt, których naturalnym środowiskiem życia jest Afryka.

Kolejkowo: największa makieta kolejowa w Polsce

Zbudowana została na zamkniętym już dla ruchu pociągów Dworcu Świebodzkim. Makieta ma imponującą powierzchnię 250 metrów kwadratowych. Porusza się po niej 15 pociągów, umieszczona także imponującą liczbe figurek ludzi i zwierząt. Jest ich tam około 2 tysiące. Do tego dodano 160 budynków i zjawisko dnia i nocy.

Szukajmy krasnali

Wrocław został podbity przez krasnale. Ponad 300 wykonanych z brązu figurek sympatycznych skrzatów przycupnęło pod schodami licznych budynków w mieście. Są też takie, które bardzo sprytnie wspięły się na uliczne latarnie. Szukanie krasnali to rozrywka, w którą bawią się nie tylko dzieci. Spacerując po Rynku lub jego okolicach zwróćcie uwagę, jak wiele osób rozgląda się bacznie wokół siebie: patrzy w niebo lub pod nogi. Niektórzy byli bardzo zapobiegliwi: ze strony internetowej (tak, wrocławskie krasnale mają swoją stronę www) ściągnęli i wydrukowali mapkę, która ułatwia im poszukiwania kolejnych krasnali.

Na Wyspę Słodową

W pogodny wiosenny lub letni dzień warto zabrać dzieci na Wyspę Słodową. Przyjazna atmosfera, bliskość wody, sąsiedztwo zabytków Starego Miasta, koncerty za darmo, liczne animacje – tutaj nie sposób się nudzić.

Kąpielisko Glinianki

To propozycja na naprawdę ciepły letni dzień. Czynny jest tutaj WakePark (kompleks dla amatorów sportów wodnych), gdzie trochę starsze dzieci mogą popływać na nartach wodnych lub wakeboardzie. Można także popływać w trzech naturalnych jeziorkach.

Wrocław jest miastem atrakcyjnym nie tylko dla osób dorosłych. To miasto,w którym nie zabraknie atrakcji także dla dzieci. Można w nim spędzić w interesujący i aktywny sposób nie tylko weekend, ale także kilka wakacyjnych dni. Przed przyjazdem do Wrocławia, warto się przygotować, sporo informacji znajdziecie tu cowewroclawiu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here