Najlepsze miejsca na wczasy z dziećmi

W czasie wakacji z dziećmi najważniejsze są: wygoda i bezpieczeństwo. Na równi stawia się też atrakcje i oczywiście wspaniałe warunki atmosferyczne. Wśród miejsc najchętniej odwiedzanych przez całe rodziny znajdują się, m.in.: Bułgaria, Turcja i Korfu.

Planowanie wyjazdu – może biuro podróży?

Organizację wycieczki najlepiej zlecić specjalistom, warto wybrać np. biuro podróży Exim Tours. Całościowe zaplanowanie wyjazdu z dziećmi to trudne logistycznie przedsięwzięcie, z tego względu warto powierzyć proces renomowanej firmie, aby móc w pełni i bez zakłóceń przygotować się do zasłużonego wypoczynku. Decydując się na konkretną destynację, trzeba wziąć pod uwagę czas podróży. Długi lot może być bardzo uciążliwy dla małych dzieci, tak samo nużąca jazda samochodem. Dobrym rozwiązaniem będzie miejsce położone niezbyt daleko, nie za drogie i przede wszystkim oferujące wiele atrakcji dla najmłodszych.

Bułgaria – łagodne piaszczyste plaże bezpieczne dla dzieci

Bułgarskie Złote Piaski i Słoneczny Brzeg to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród mieszkańców Polski, szczególnie upodobane przez rodziny z małymi dziećmi. Najbardziej kuszące są tutaj piaszczyste piękne plaże, które mają bardzo łagodne brzegi, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla maluchów. Woda w morzu w miesiącach letnich jest bardzo ciepła, temperatury powietrza również rozpieszczają (rzadko zdarzają się tutaj bardzo upalne dni), tak samo warunki pogodowe. Rejony te są kurortami, z tego względu znajduje się tu wyjątkowo silnie rozbudowana infrastruktura hotelowo-gastronomiczna. Nie brakuje również aquaparków i innych atrakcji dla najmłodszych.

Turcja – turecka riwiera

Antalya oraz Alanya to najpopularniejsze tureckie kurorty, które nie tylko kuszą malowniczymi piaszczystymi plażami, ale również bardzo ciekawymi miejscami pod względem turystycznym. Z tego względu Turcja będzie doskonałym miejscem na wakacje z nieco starszymi dziećmi, z którymi można odbyć krajoznawcze wędrówki. Ze względu na upały w miesiącach szczytowych (lipiec-sierpień), na wakacje z maluchami najlepiej wybrać się tutaj w czerwcu, wrześniu lub maju.

Korfu – malownicze krajobrazy

Korfu to jedna z najchętniej odwiedzanych przez Polaków greckich wysp. Oprócz wspaniałych plaż jest tutaj również znakomita infrastruktura przystosowana dla rodzin z małymi dziećmi – mnóstwo podjazdów i ścieżek, po których można bez problemu poruszać się z wózkiem. Ponadto dużą popularnością cieszy się ogromny park wodny – Aqualand, maluchy do 4. roku życia mają do niego darmowy wstęp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here