U kobiet czasami mogą pojawiać się wady w budowie macicy. Jak wiadomo, nie każde odchylenia od ogólnie przyjętej normy mogą być bardzo poważne i nieprzyjemne w skutkach. Wady w budowie macicy stwierdzić może tylko lekarz i to do niego powinniśmy się udać w pierwszej kolejności. Oczywiście postawiona nam diagnoza nie zawsze musi być bardzo poważna oraz niebezpieczna dla naszego zdrowia. Dopiero lekarz może wydać nam odpowiednią diagnozę oraz powiedzieć, że mamy wady w budowie macicy.
Głównie występujące wady w budowie macicy to: macica dwurożna, macica z przegrodą, macica łukowata, macica jednorożna, macica podwójna, tyłozgięcie macicy. Macica dwurożna może mieć dwie postacie, całkowitą oraz częściową. Wady w budowie macicy leczone są przez wyspecjalizowanego lekarza. Często będzie to zabieg operacyjny, chociaż nie zleca się go za każdym razem. Jeśli dowiecie się, że posiadacie jakieś wady w budowie macicy to nie powinnyście od razu bardzo się denerwować tylko na spokojnie przedyskutować Wasz problem z lekarzem prowadzącym. To on zleci leczenie i powie, jak dalej powinnyście postępować ze swoim problemem.
Prawidłowa macica posiada ma około 8 centymetrów długości oraz 4 centymetry szerokości. Zbudowana jest ona z dwóch części.
Wady w budowie macicy mogą przyczynić się do naszej niepłodności oraz sprawiać problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży. Jeśli od dawna bezskutecznie próbujesz zajść w ciąże, to niezwłocznie powinnaś udać się do ginekologa. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie wady w budowie macicy są tak samo ważne oraz poważne. Niektóre nie będą przyczyniały się do naszych problemów. Pamiętajmy o tym, że wady w budowie macicy nie zawsze przyczyniają się do naszych problemów z utrzymaniem lub zajściem w ciąże. Bardzo często mimo naszego schorzenia bez problemu urodzimy zdrowie dziecko. Jeśli pojawia się u Was problem z ciążą, często może on wynikać z czegoś innego i tylko lekarz ginekolog będzie potrafił Wam pomóc oraz zlecić odpowiednie i indywidualnie dobrane do Was leczenie.

http://www.maleacieszy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here