Gdy jesteśmy niewyspani, nasz organizm ma problemy z koncentracją, a my sami czujemy się nie najlepiej. Brak zdrowego snu przekłada się bowiem na nasze samopoczucie. I nie tylko. Gdy śpimy zbyt mało, lub gdy nasz sen jest niespokojny, stajemy się bardziej podatni na różnego rodzaju choroby. Są to choroby wielu układów, w tym sercowego.

Objawy wskazujące na problemy z sercem

Brak wypoczynku niestety w dużym stopniu przekłada się na pracę naszego serca. Pierwsze kołatania, czy uczucie zatrzymania pracy, duszności, uczucie zmęczenia, a także ból w klatce czy zaburzenia świadomości to objawy, które sugerują, że z naszym sercem dzieje się coś niedobrego. Jeśli tak właśnie jest, czas przyjrzeć się sobie czy przypadkiem nie mamy zbyt dużo stresu, a zbyt mało wypoczynku.

Sen a kondycja psychiczna

Również ona ulega pogorszeniu, jeżeli ilość zdrowego snu jest w naszym życiu nieodpowiednia. Stany lękowe, depresyjne, poczucie bezsensu czy braku sił potrafią być efektem przemęczenia organizmu. Co więcej brak snu utrudnia leczenie tego typu stanów. Dlatego też to on zawsze powinien znaleźć się w centrum uwagi, gdy psychicznie czujemy się coraz gorzej.

Zmysły, a sen

Może trudno to sobie wyobrazić, ale brak snu negatywnie wpływa na pracę zmysłów. Szczególnie wzrok potrzebuje go co dzień. Gdy oczy zbyt mało odpoczywają, szybciej się męczą i podlegają procesom starzenia. A czy można odmłodzić swój wzrok? Można, stosując między innymi odpowiednią dietę, no i zdrowo sypiając.

A jakie zioła są dobre na zdrowy sen? Melisa, lawenda, kozłek lekarski – to złote trio, które poprawia jakość snu, a tym samym pomaga dbać o organizm.

http://mamapyta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here