Żywność liofilizowana – czym jest i co warto o niej wiedzieć?
Ten rodzaj żywności był niegdyś przeznaczony tylko dla astronautów, wojskowych i zawodowych alpinistów. Obecnie staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoje niezaprzeczalne zalety. Pozyskiwana jest poprzez wyeliminowanie z zamrożonego jedzenia wody. Jest ona zapakowana próżniowo i aby z niej skorzystać wystarczy otworzyć opakowanie, zalać wrzątkiem na ok. 5-10 minut i gotowe! Producenci zapewniają, że ich produkty są pełnowartościowe oraz nie zawierają konserwantów. Polecane są one szczególnie w podróży pieszej z plecakiem ze względu na małą masę i objętość, którą pozbawione wody posiłki posiadają. Koszt takiego posiłku oscyluje od 30 do 40 zł.
Przysiady bułgarskie – czy warto je wykonywać?
Jest to odmiana tradycyjnych przysiadów, w której jedna noga spoczywa na ławeczce, odchylona do tyłu. Wykonujemy przysiad na na nodze wykrocznej schodząc powoli jak najniżej oraz nieco dynamiczniej unosząc się. Ćwiczenie jest uważne za idealne na wzmocnienie ud i pośladków i nie wymaga ono dodatkowego obciążenia. Powinno być wykonywane w co najmniej 2-3 seriach po 12-15 powtórzeń (dla początkujących).
Najlepsza pora do ćwiczeń
Wybór pory do ćwiczeń jest obok regularności jedną z najważniejszych decyzji dla ćwiczącego w kontekście osiągania zamierzonych rezultatów. Wybór pory dnia zależy od tego czy chcemy schudnąć, nabrać masy mięśniowej lub wyćwiczyć w sobie dobrą kondycję.
Dla chcących spalić zbędne kilogramy idealnie jest ćwiczyć rano(szczególnie na czczo) ze względu na to, że wtedy najintensywniej pracuje nasz metabolizm co daje największe efekty spalania kalorii.
Najlepsza pora na budowanie mięśni na siłowni to popołudnie, gdyż wg badań wtedy są one zdolne do największego wysiłku. Natomiast najlepsze ćwiczenia na wytrzymałość powinny być wykonywane w godzinach wieczornych 18 – 20. Nie możemy jednak z nimi przesadzić aby nie mieć problemów ze snem.

http://www.yooki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here