Tradycja wypadów na długie weekendy jest już dobrze zakorzeniona w świadomości ludzi. Boże Ciało nad morzem to naprawdę świetny pomysł na spędzenie kilku dni w klimacie nasyconym jodem, kiedy tego pierwiastka jest naprawdę bardzo dużo w powietrzu, a na pewno zdecydowanie więcej niż w okresie letnim.

Morze czy góry?

Dylemat dotyczy wielu osób, jednak warto sobie uświadomić, że jeszcze przed wakacjami najlepiej dotlenić swój organizm i naładować go pozytywną energią właśnie nad polskim morzem. Szczególnie ci, którzy mieszkają w dużych aglomeracjach powinni pojechać nad Bałtyk, ale z drugiej strony nawet mniejsze miasta walczą przez całą zimę ze smogiem. Jeżeli do tego doda się ogólne zmęczenie i osłabienie organizmu po okresie zimowym, to tym bardziej widać, jak wiele dobrego może przynieść decyzja o wyjeździe nad morze.

Nad morzem nikt się nie będzie nudził!

Chociaż dla wielu osób morze kojarzy się wyłącznie z beztroskim leżeniem na wygrzanym piasku, a pogoda na Boże Ciało na nad morzem niekoniecznie musi temu sprzyjać, to jednak warto pojechać bez względu na prognozy. Szum fal oraz powiew morskiej bryzy działa jak balsam na skołatane nerwy, a powietrze nasycone dużą ilością jodu fantastycznie wpłynie na zdrowie organizmu. Nawet deszcz nie powinien stanowić dużej przeszkody, w końcu to nie dwa tygodnie wakacji, ale jedynie kilka dni na luzie.

Morze przyciąga całe rodziny. Dorośli lubią nadmorskie spacery albo jogging nad brzegiem morza, dzieci przepadają za zabawą w piasku. Przy gorszej aurze zawsze można też skorzystać z oferty rejsów statkiem albo udać się do smażalni na dobrą rybkę. Mniejsze tłumy turystów oznaczają także większą szansę na skosztowanie naprawdę świeżej ryby. Swoje atrakcje proponują również nadmorskie hotele, apartamenty i pensjonaty, a wielu miejscowościach są także ciekawe wystawy oraz muzea związane z kulturą regionu. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą rowerów, aby przejechać się całą rodziną nadmorskim szlakiem i zadbać jednocześnie o poprawę kondycji fizycznej, jak i o dotlenienie organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here