Długi weekend majowy jest czasem, który warto spędzić w ciekawy sposób, aby rzeczywiście wypocząć i mieć energię na kolejne działania. Możliwości jest tak naprawdę wiele, a jednym z nich będzie krótki wypad nad polskie morze. Bałtyk na początku maja jest równie atrakcyjny, co w środku wakacji.

Dlaczego warto pojechać nad morze?

Chociaż dla wielu ludzi pobyt nad morzem kojarzy się wyłącznie z letnimi miesiącami, to trzeba sobie uświadomić, że właśnie poza sezonem można najwięcej dobra czerpać ze specyficznego mikroklimatu morskiego. Okres wiosenny jest czasem częstych sztormów, a wtedy wyraźnie wzrasta ilość jodu w powietrzu, którego tak bardzo brakuje osobom mieszkającym w głębi kraju. Kilka dni nad morzem na początku maja pozwoli uregulować poziom tego pierwiastka w organizmie, a to jest niezwykle ważne dla zdrowia, zwłaszcza dla prawidłowego funkcjonowania gruczołu tarczycy. Niedobory jodu przyczyniają się przecież do niedoczynności tarczycy. Długie spacery wśród szumu fal zalecane są przez lekarzy również ze względu na układ oddechowy, ale także dla ogólnej poprawy kondycji człowieka. Powietrze mocno nasycone jodem wyraźnie też poprawia odporność. Morska bryza idealnie dotleni organizm oraz nawilży oskrzela i płuca, a tym samym pomoże w ich oczyszczeniu. To bardzo ważne po okresie zimowym, kiedy większość naszego kraju spowija gęsty smog.

Chociaż woda w Bałtyku na początku maja będzie jeszcze bardzo zimna, to warto również zdjąć buty i przynajmniej zamoczyć nogi, co też ma dobroczynny wpływ na układ immunologiczny, a także na układ krążenia.

Jakie atrakcje czekają na turystów?

Polskie morze jest miejscem, które tak naprawdę urzeka przez cały rok. Czasami zdarza się, że pogoda podczas majówki sprzyja nawet opalaniu, a takie wiosenne słońce okazuje się zdecydowanie bardziej bezpieczne i nie ma takiego zagrożenia poparzeniem słonecznym, jak to często się zdarza w okresie wakacyjnym. Oprócz spacerów można również biegać, zagrać z przyjaciółmi w piłkę lub badmintona, wybrać się na rejs statkiem albo pojeździć rowerem wzdłuż wybrzeża. Niektórzy też decydują się na uprawianie sportów wodnych, jeżeli mają odpowiednie kostiumy zabezpieczające przed zimnem. W każdym razie na pewno nikt nie będzie się nudził i majówka nad morzem okaże się strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here