Wybrzeże Morza Adriatyckiego to jeden z najbardziej oczywistych żeglarskich kierunków. Szczególnie lubiana przez żeglarzy jest Chorwacja. Kraj ten kusi nie tylko ciepłą wodą czy pięknymi plażami. Zachęca także turystów pysznymi lokalnymi smakami, możliwością zwiedzania wielowiekowych miast, ale również podziwiania nieskażonej ludzką ręką przyrody. Chorwacja to zatem naturalny wybór, kiedy planuje się rejsy.

Chorwacja od dawna należy do krajów chętnie odwiedzanych przez turystów znad Wisły. Do niedawna ograniczali się oni jednak głównie do korzystania z oferty tamtejszych kurortów. Teraz jednak na znaczeniu zyskują rejsy jachtem organizowane na wodach Adriatyku. W ich programie znaleźć można między innymi szansę nabycia żeglarskich umiejętności i sprawdzenia się jako członek załogi. Osoby posiadające już pewne doświadczenie mają natomiast okazję poszerzenia wiedzy oraz przyjemnego spędzenia czasu.

Chorwacja – jej największe zalety

Chorwackie wybrzeże otaczają spokojne wody, na których bez problemu odnajdą się zarówno żeglarze z praktyką, jak również osoby udające się w swój pierwszy rejs. W planie najczęściej ujętych jest kilka kluczowych chorwackich portów. Miast szczególnie atrakcyjnych z perspektywy turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na to, czy bardziej zależy mu na zwiedzaniu, uprawianiu sportów wodnych, a może kosztowaniu przepysznych potraw czy kontakcie z przyrodą naturalną.

Chorwacja to jednak nie tylko znane z telewizji starówki czy duże miasta. Znajduje się tam również wiele dzikich plaż oraz niejedna urokliwa, w znacznym stopniu odcięta od świata zatoka. Podczas rejsu warto zapytać skippera o takie miejsca. Choć są mniej oczywiste i nie zostały ujęte w programie wycieczki, warto je odwiedzić. Można tam delektować się ciszą, kameralną atmosferą oraz cieszyć oczy pięknymi widokami.

Chorwacja widziana z innej perspektywy

Rejsy to sposób na urozmaicenie wakacji – podkreśla przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl. W trakcie takiej wyprawy można zwiedzić wspaniałe miejsca, na przykład słynne miasta jak Dubrownik czy Split. Jednak całego urlopu nie trzeba spędzać w jednym hotelu. Po zwiedzaniu i skorzystaniu z lokalnych atrakcji, wraca się na pokład wynajętego jachtu i można ruszać dalej.

Choć rejsy mają z reguły określony program, to skipperzy są chętni do współpracy przy jego modyfikowaniu. Jeżeli klienci pod wpływem impulsu zdecydują się zawitać do nieplanowanego wcześniej miejsca, z taką zmianą nie ma problemu. Sam skipper to także doświadczony przewodnik, przed którym Chorwacja nie ma tajemnic. Wystarczy powiedzieć mu, czego się oczekuje po rejsie, a on na pewno znajdzie jakieś ciekawe miejsca i fajne atrakcje.

Udział w rejsie to ciekawy sposób na delektowanie się nie tylko infrastrukturą turystyczną chorwackiego wybrzeża, ale także tym, co Chorwacja ma najlepszego do zaoferowania. A jest to ciepła i spokojna woda, w otoczeniu której spędza się czas przyjemnie oraz zdrowo. Zwiedzanie tradycyjnych zabytków można uzupełnić wypoczynkiem na pokładzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here