Co kupić na roczek
Źródło zdjęcia – Shutterstock

Wybierając zabawki dla rocznego malucha, warto mieć na uwadze nie tylko ich bezpieczeństwo, ale również potencjał edukacyjny. Sprawdź nasze pomysły na prezent na roczek, które spodobają się dziecku, ale znajdą uznanie także w oczach rodziców!

Na rynku możesz znaleźć bardzo wiele różnorodnych zabawek, zaprojektowanych z myślą o wspieraniu rozwoju dziecka. Zastanawiasz się, jak dokonać wyboru spośród tak wielu akcesoriów? Poznaj nasze pięć sugestii. Wymienione przez nas zabawki na roczek docenią również opiekunowie dziecka ze względu na ich szczególne właściwości.

Co kupić na roczek?

#1 Usypiacz — zabawka, która pomoże maluchowi zasnąć

W pierwszych etapach życia dziecka rodzice w zasadzie zapominają, czym jest niczym niezmącony sen. Maluchy śpią bardzo płytko, a ich rytm dobowy jest jeszcze nieukształtowany, co sprawia, że często budzą się do karmienia, lub po prostu utulenia. Są jednak zabawki, które pomagają im w zaśnięciu i czynią sen głębszym i bardziej relaksującym. Mowa o usypiaczach, które emitują dźwięki i światełka, ułatwiającą zasypianie. Przykładem może być chmurka — idealny prezent na roczek Fisher Price wyposażony w specjalną playlistę idealną do zasypiania. Możesz ją dowolnie konfigurować, obserwując, na jakie dźwięki i światła dziecko reaguje najlepiej.

#2 Gryzak — zabawka, która przynosi ulgę

Gdy nadchodzi czas ząbkowania, dziecko zmaga się z bólem i swędzeniem. Ulgę dzieciom przynoszą gryzaki. Wybierz kolorowy model, dorównujący fantazyjnym designem typowym zabawkom.

#3 Maskotka sensoryczna, która rośnie wraz z dzieckiem

Zabawki dla rocznego dziecka FisherPrice są cenione ze względu na kreatywność w designie i stymulowanie rozwoju dziecka. I tutaj producent wykazał się sporą innowacyjnością, tworząc wielofunkcyjną zabawkę, którą można dopasowywać do wieku dziecka. Jest to maskotka wyposażona w matę sensoryczną, różne zabawki sensoryczne, jak grzechotki, lusterka i gryzaczek, a także wałeczek ułatwiający maluchowi utrzymywanie pozycji.

#4 Karuzelka do wózka — moc dźwięków i kolorów

Kolejna zabawka sensoryczna, która oddziałuje na wzrok i słuch dziecka. Wiszące maskotki zaintrygują każdego niemowlaka. Można przyczepić ją do wózka, ale również na ramę krzesełka czy nosidełka.

Wybierając karuzelę do wózka, warto zwrócić uwagę na kolory i dźwięki. Im więcej różnorodności, tym lepiej dla rozwoju dziecka. Możesz również wybrać modele świecące – delikatne światełka z pewnością zwrócą uwagę noworodka.

#5 Książeczka aktywizująca — wszechstronna zabawka sensoryczna

Edukacyjna zabawka dla niemowlaków, również spełniająca kryteria sensorycznej. Uroczy miś pełni jednocześnie funkcję książeczki, z której maluch może dowiedzieć się sporo o zwierzątkach. W zestawie znajduje się również gryzaczek i lusterko.

Wymienione powyżej zabawki Fisher Price to akcesoria zaprojektowane z myślą nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o rozwoju dziecka. Z tego względu pokochają je również rodzice!

 

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here