Nie brakuje turystów, którzy co roku jadą na Bali. Dlaczego tak się dzieje? Składa się na to kilka czynników. Trzeba zaznaczyć, że Bali to wyjątkowo urokliwe miejsce. Europejczycy mogą podziwiać tam inną kulturę, a także wiele pięknych miejsc. Jakich? O kilku z nich przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Virgin Beach

Bali znane jest z posiadania wielu pięknych plaż. Bez wątpienia jedną z nich jest Virgin Beach. To idealne miejsce na odpoczynek i zregenerowanie się przed dalszym zwiedzaniem. Okolica jest wyjątkowo urokliwa, można nawet napisać, że wygląda jak z bajki. Oczywiście, trzeba liczyć się z dużą liczbą turystów, dlatego zazwyczaj jest tam dość gwarnie. Niemniej jednak to miejsce na Bali jest warte zobaczenia. Widoki zapierają dech w piersiach. Niebieskie morze, czysty piasek oraz niezwykły krajobraz – rozpościerający się wokół Virgin Beach – to prawdziwa uczta dla każdego wielbiciela piękna. Jeśli zatem zastanawiacie się, dlaczego warto odwiedzić Bali, to jednym z powodów są właśnie nieziemsko wyglądające plaże.

Świątynia Taman Tirta Ganga

Będąc na Bali nie można ominąć tego miejsca. Dlaczego? Lokalizacja jest wyjątkowo czarująca. Znajdują się tam fontanny i oczka wodne. Nie brakuje również starannie wykonanych posągów, które dają namiastkę kultury i wrażliwości na piękno, jaką posiadają Balijczycy. Ciekawostką jest fakt, że na miejscu znajdują się również kręgi na wodzie. Turyści mają szansę pochodzić po nich, co dla wielu z nich jest dużą frajdą. Niektórzy decydują się nawet… wykąpać w jednym ze zlokalizowanych tam basenów. Trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, ale zazwyczaj pokusa jest zbyt silna, żeby jej się oprzeć.

Tarasy ryżowe

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Bali? Turyści, którzy byli kiedykolwiek w tym zakątku podkreślają, że duże wrażenie robią tarasy ryżowe. Trudno się z tym nie zgodzić. Zlokalizowane na Bali tarasy ryżowe wyglądają bowiem zjawiskowo i przedstawiają inne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Dla Europejczyków jest to coś kompletnie nowego. Warto zaznaczyć, że w niektórych miejscach można nawet przechadzać się specjalnie wyznaczonymi trasami i podziwiać ich estetykę. Przy okazji można też popatrzeć na wulkany, które tylko podkreślają te wyjątkowe tereny.

Pura Gunung Kawi

Ludzie, którzy nie wiedzą, dlaczego warto odwiedzić Bali powinni też zainteresować się tym miejscem. Pura Gunung Kawi to kompleks świątynny, który został wykuty w skałach zbocza bardzo malowniczej doliny. Trzeba zaznaczyć, że dojście do tego miejsca wymaga pokonania kilkuset kamiennych schodków. Dolina jest zaś zlokalizowana wśród zapierających dech w piersiach tarasów ryżowych. Teren jest nie tylko piękny, ale także cichy i spokojny.

Sekumpul Waterfall

To kolejne bajkowe miejsce na Bali, które jest najwyższym wodospadem na tej wyspie. Nie brakuje turystów, którzy chętnie kąpią się właśnie w tej lokalizacji. Wrażenia są niesamowite, a przy okazji można podziwiać cudowną roślinność. Nie może zatem dziwić, że coraz mniej osób zastanawia się, dlaczego warto jechać na Bali. Ludzie dostrzegają rozmaite zalety wynikające z takiego rozwiązania i po prostu decydują się na ten krok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here